Już podeszli do płota. Są pierwsze zdjęcia Kargula i Pawlaka z prequela "Samych swoich"

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu "Sami swoi. Początek". Produkcja będzie opowiadać o zdarzeniach sprzed czasów pokazanych w kultowej polskiej trylogii. Wiemy już, jak będą wyglądali główni bohaterowie filmu. Są pierwsze zdjęcia z planu!

"Sami Swoi" to jedna z najpopularniejszych komedii w historii polskiego kina. Filmowa opowieść o zwaśnionych rodach Pawlaków i Kargulów Sylwestra Chęcińskiego została wydana w 1967 roku, a lata później dzięki nowej technologii pomalowano czarno-biały obraz sprawiając, że o produkcji znów zrobiło się głośno. Tym razem o genezie znanej wszystkim historii opowie Artur Żmijewski, który zasiada na krześle reżysera najnowszego filmu NEXT FILM - "Sami swoi. Początek".

"Sami swoi. Początek". Rozpoczęły się zdjęcia do prequela kultowej trylogii

"Chcę zrobić film, który będzie zrozumiały dla współczesnego widza, który wytłumaczy genezę sporu Pawlaków i Karguli oraz opisze świat, w którym żyli przed przybyciem na Ziemie Odzyskane. Chcę, żeby była to zupełnie nowa, uniwersalna opowieść o nas – takich, jakimi jesteśmy na co dzień, z wszystkimi wadami i zaletami. Niezależnie od miejsca, w którym żyjemy" - opowiada o pomyśle na odświeżenie filmu Żmijewski. Scenariusz do filmu napisał Andrzej Mularczyk, który postawił sobie trudny cel. "Prawdziwa komedia musi bawić i wzruszać i właśnie taką komedię chcę zrealizować" - oznajmił.

Czy twórcom się to uda? Przekonamy się już niebawem, bowiem rozpoczęły się zdjęcia do prequela kultowej trylogii. Pierwsze fotografie prosto z miejsca prac nad filmem znajdziecie w naszej galerii. W znane role Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula tym razem wcieli się Adam Bobik i Karol Dziuba, którzy zagrają młodsze wersje sąsiadów niż te, które znamy z poprzednich filmów. W pozostałych rolach w pojawią się m.in. Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior i Adam Ferency.

Jak pewnie nie wszyscy wiedzą, historia rodzin Pawlaków i Karguli jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wśród osób opuszczających swe domy na Kresach, leżących dziś w granicach Ukrainy, był Jan Mularczyk, stryj znakomitego scenarzysty i pisarza Andrzeja Mularczyka, autora scenariusza do kultowej trylogii i prequelu. To właśnie on stał się, wiele lat później, pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka, doskonale znanej z trylogii "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć". Jan Mularczyk, osiedlił się w Tymowej, w okolicy Lubina, na terenie Dolnego Śląska. Jak wspomina twórcę scenarzysta Andrzej Mularczyk: "Miał za sobą bogatą historię życia, a przy tym był wspaniałym narratorem. Słuchałem opowieści jego życia przez kilka tygodni i spisywałem je w zeszytach, które zachowałem do dziś. W tych opowieściach był i dramat, i melancholia, i humor".

Więcej o: