Omar Sy pożegnał Philippe'a Pozzo di Borgo. Na podstawie historii jego życia nakręcili "Nietykalnych"

Nie żyje Philippe Pozzo di Borgo, który był jedną z osób inspirujących twórców filmu "Nietykalni". Produkcja o przyjaźni sparaliżowanego mężczyzny i jego opiekuna z 2011 roku, w której główne role zagrali Omar Sy i Francois Cluzet, stała się światowym przebojem.

Arystokrata i biznesmen, który od 1993 roku żył z porażeniem czterokończynowym, zmarł w czwartek 1 czerwca w Marrakeszu, w wieku 72 lat. Informację podali reżyserzy filmu Eric Toledano i Olivier Nakache, potwierdził ją również starszy brat Pozzo di Borgo.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

"Nietykalni" był oparty na jego historii. Teraz pożegnał go Omar Sy

Toledano oraz Nakasze wykorzystali historię przyjaźni Pozzo di Borgo z jego asystentem. Filmowcy pożegnali zmarłego słowami:

Zgadzając się na adaptację jego historii w 'Nietykalnych', zmienił nasze życie i życie wielu bezbronnych i kruchych ludzi. Zapamiętamy go jako człowieka odważnego, dostojnego, pokornego i walecznego. Będzie brakować jego humoru i inteligencji. Znać go przez te wszystkie lata było ogromnym przywilejem.

Także aktor Omar Sy, który w filmie grał rolę opiekuna u boku Francois Cluzeta oraz główną rolę w "Lupinie" Netfliksa, złożył hołd zmarłemu na Instagramie, pisząc: "Na zawsze w naszych sercach…". Cała trójka zakończyła słowami wsparcia dla żony i dzieci Philippe'a Pozzo di Borgo.

 

Kim był Philippe Pozzo di Borgo? 

Urodzony 14 lutego 1951 roku hrabia Philippe Pozzo di Borgo był potomkiem wielodzietnej korsykańskiej rodziny, byłym kierownikiem domu Champagne Pommery. Został sparaliżowany w 1993 roku po wypadku na paralotni. Kilka lat później, po śmierci żony, zatrudnił asystenta życiowego, Abdela Yasmina Sellou, z którym zaprzyjaźnił się, o czym wspomina w książce "Le Second Souffle". Przed "Nietykalnymi" ich historia została opowiedziana w filmie dokumentalnym Jean-Pierre'a Devillersa i Isabelle Cottenceau, wyprodukowanym przez Mireille Dumas.

W 2011 roku "Nietykalni" zyskali dużą popularność w wielu krajach, we Francji bijąc rekord najchętniej oglądanego filmu francuskiego wszech czasów. Obejrzało go 19 mln ludzi. Philippe Pozzo di Borgo pojawił się w kilku ostatnich sekundach tej produkcji.

Więcej o: