Andrzej Grabowski "nie jest najlepszym dziadkiem". Tak reaguje na niego najmłodsza wnuczka

Andrzej Grabowski w 2023 roku skończył 71 lat i nie wybiera się na emeryturę. Obowiązki zawodowe wpływają jednak na jego życie rodzinne. Aktor niedawno szczerze przyznał, że nie jest najlepszym dziadkiem. Najmłodsza z jego wnuczek... płacze na jego widok.

Andrzej Grabowski debiutował w 1972 roku. Pierwsze kroki stawiał na scenach Teatru im. Juliusza Słowackiego czy Starego Teatru w Krakowie. Ma na koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych, jednak to występ w serialu "Świat według Kiepskich" dał mu największą rozpoznawalność. Produkcja Polsatu przez lata biła rekordy popularności. W czerwcu stacja podjęła decyzję o zakończeniu produkcji, ale Andrzej Grabowski nie spoczywa na laurach. Ma to jednak wpływ na jego relacje rodzinne.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Grabowski ma dwie córki. Poszły w ślady ojca

Aktor z pierwszego małżeństwa z Anną Tomaszewską ma dwie córki: Zuzannę i Katarzynę. Obie poszły w ślady rodziców i swoją przyszłość związały ze sceną. Starsza, Zuzanna, debiutowała u boku taty w serialu "Świat według Kiepskich", a od 2013 roku jest żoną Pawła Domagały, z którym ma dwie córki. Młodsza, Katarzyna, wystąpiła m.in. w serialach "Pitbul", "M jak miłość" czy "Papiery na szczęście". Andrzej Grabowski doczekał się trzech wnuczek, jednak, jak zdradził, nie ma z nimi najlepszych relacji.

Andrzej Grabowski o relacji z wnuczkami. Przyznał, że nie ma dla nich czasu

Andrzej Grabowski szczerze przyznał, że przez nawał obowiązków zawodowych nieco zaniedbuje relacje rodzinne. Praca sprawia, że rzadko widuje się z wnuczkami. – Ja nie jestem najlepszym dziadkiem. Nie mam zbyt wiele czasu dla żadnej z wnuczek – stwierdził w rozmowie z "Dzień Dobry TVN". Ma całkiem dobre relacje ze starszymi wnuczkami, ale problemy pojawiają się podczas spotkań z najmłodszą z nich. – Najmłodsza jeszcze jak mnie widzi, to od razu w płacz i do mamy, mimo że moją fotografię, jak mnie nie było, przyszła i pocałowała – dodał.

Mimo to aktor otwarcie zdradził, że nie wybiera się w najbliższym czasie na aktorską emeryturę. Mimo intensywnego życia zawodowego, występów w teatrze i podczas stand-upów, Grabowski stara się dbać o formę i jak najlepiej wykorzystywać wolny czas. Zdradził m.in., że jest wielkim fanem rowerów elektrycznych, a jakiś czas temu przeszedł dwie operacje stawów biodrowych.

Więcej o: