Najlepsze bajki: co oglądać z najmłodszymi? Poznaj tytuły animacji, które oczarują każdego widza

Poznaj najlepsze bajki, które przeniosą najmłodszych widzów do fantastycznych światów, pełnych zwariowanych przygód i niesamowitych bohaterów. Odkryj tytuły klasycznych animacji, największych hitów kinowych oraz starych produkcji, potrafiących zaciekawić pociechy mimo upływu lat.

Najlepsze bajki dla dzieci: jaką historię warto zobaczyć?

Najlepsze bajki dla dzieci to nie tylko najnowsze hity kinowe, wśród których prym wiodą widowiskowe produkcje ze studia Walta Disneya. Rozglądając się za ciekawymi historiami, potrafiącymi przyciągnąć uwagę młodego widza, warto poszukać również wśród starszych produkcji. Które klasyczne animacje mogą spodobać się dzieciom?

"Mustang z Dzikiej Doliny" (2002)

Piękna opowieść o dzikim mustangu, który musi zawalczyć o swoją wolność. Wzruszająca historia przyciąga uwagę warstwą wizualną i świetną ścieżką dźwiękową.       

"Calineczka" (1994)

Opowieść zainspirowana jedną z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Niezwykła Calineczka jest prawdziwym cudem dla pewnej kobiety, która bardzo pragnęła dziecka. Dziewczynka, nieprzekraczająca swoim rozmiarem jednego cala, bardzo jednak pragnie być duża. Pewnego dnia bohaterka poznaje księcia elfów, w którym się zakochuje. Sytuacja komplikuje się, gdy dziewczyna zostaje porwana przez ropuchy.

Najlepsze bajki animowane: zabawne propozycje dla najmłodszych

Najlepsze bajki animowane dla dzieci to wiele zabawnych propozycji, które potrafią poprawić humor nie tylko najmłodszym widzom. Pełne przygód opowieści o zwariowanych bohaterach znakomicie nadają się na rodzinny seans. Zobacz koniecznie, jakie produkcje warto wybrać.

"Sekretne życie zwierzaków domowych" (2016)

Przezabawny film z 2016 roku szybko podbił serca widzów, a także doczekał się kontynuacji ("Sekretne życie zwierzaków domowych 2" z 2019 roku). Komediowa opowieść przybliża losy zwierzaków, które pod nieobecność swoich opiekunów przeżywają wiele ciekawych przygód.

UNITED INTERNATIONAL PICTURES SP Z O.O.

"Trolle" (2016)                 

Wyjątkowo barwna historia przedstawia życie wesołych stworków, cieszących się każdą chwilą i uwielbiają śpiewać. Beztroskę w wiosce trolli zakłóca jednak wizyta Bergenów – ponurych, przytłoczonych życiem i smutnych istot, będących największymi wrogami radosnych trolli. Nieproszeni goście porywają przyjaciół księżniczki Poppy, która postanawia ruszyć im na ratunek. Bohaterka prosi o pomoc pesymistycznego odludka, Mruka.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

Najlepsze bajki Disneya – klasyczne animacje

Najlepsze bajki na świecie to przede wszystkim dobrze znane klasyczne animacje, z którymi warto zapoznać najmłodszych widzów. Piękne historie, urzekające kolorami i świetną muzyką do dziś dostarczają rozrywki dzieciom, a także pozwalają starszej widowni powrócić do beztroskich chwil z dawnych lat. Z którymi klasycznymi filmami Walta Disneya warto zapoznać pociechy? Sprawdź.

"Król Lew" (1994)

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczyć "Króla Lwa", to powinien szybko nadrobić zaległości. To pełna przygód opowieść o młodym lwie, Simbie. Bohater uczy się od ojca, jak powinien postępować prawowity król, jednak uknuta przez stryja intryga doprowadza do nieoczekiwanych wydarzeń.

'Król Lew''Król Lew' kadr z filmu 'Król Lew' Walt Disney 1994

"101 dalmatyńczyków" (1961)

Klasyczna animacja skupia się na losach piesków, które muszą uciekać przed okrutną Cruellą de Mon. Kobieta postanawia porwać szczeniaki, by uszyć z ich futro. Na pomoc swoim dzieciom ruszają dzielni rodzice.

"Mała Syrenka" (1989)

Zanurzcie się w podwodnej toni razem z uroczą i ciekawą świata syrenką Ariel. Córka króla Trytona postanawia zawrzeć układ z podstępną wiedźmą Urszulą, by zyskać szansę poznania świata ludzi i księcia Eryka, którym dziewczyna jest zauroczona.

"Zakochany kundel" (1955)

Pełna humoru opowieść o rasowej suczce, w której zakochuje się bezdomny kundelek. Pomysłowy i odważny Tramp zdobywa serce swojej wybranki, jednak wkrótce spanielka Lady wpada w poważne kłopoty.

"Kopciuszek" (1950)

Magiczna opowieść o sierocie, wychowującej się w domu podłej macochy i jej złośliwych córek. Bohaterka zyskuje szansę na odmianę swojego losu dzięki dobrej wróżce, która pomaga jej wybrać się na królewski bal.

Najlepsze bajki kinowe: które z nich trzeba obejrzeć?

Najlepsze bajki kinowe z ostatnich lat zaskakują niesamowitą warstwą wizualną, która skutecznie przyciąga uwagę widza, niezależnie od jego wieku. Szukając filmu animowanego do obejrzenia z całą rodziną, warto sięgnąć po tytuły, takiej, jak: "Raya i ostatni smok" czy "Nasze magiczne Encanto".

"Raya i ostatni smok" (2021)

Odważna księżniczka Raya wyrusza w pełną przygód podróż, by odnaleźć ostatniego smoka. Dziewczyna ma nadzieję, że z jego pomocą uda jej się ocalić świat.

Program TV na 16.09: animacja 'Raya i ostatni smok'Program TV na 16.09: animacja 'Raya i ostatni smok' Disney

"Nasze magiczne Encanto" (2021)

Magiczna opowieść o rodzinie Madrigal, zamieszkującej zaczarowane domostwo. Jedynie Mirabel jest pozbawiona wyjątkowych zdolności. Dziewczyna nie spodziewa się, że to właśnie od niej będą zależały losy całej jej rodziny.

Najlepsze stare bajki: historie, do których warto wrócić

Ciekawe animacje sprzed dla najmłodszych? Wśród polskich kreskówek można odnaleźć najlepsze stare bajki, warte pokazania dzieciom. Kultowe dobranocki, darzone wielkim sentymentem przez dorosłych, mogą zainteresować również pociechy, a przy tym idealnie sprawdzą się jako bajka przed snem. Mimo upływu lat stare kreskówki wciąż potrafią bawić, a przy tym przyciągają uwagę warstwą wizualną i przyjemną w odbiorze muzyką.

Dobranocki, które mogą spodobać się dzieciom, to między innymi:

  • "Przygody kota Filemona"
  • "Jacek i Agatka"
  • "Pomysłowy Dobromir"
  • "Dziwne przygody Koziołka Matołka"
  • "Miś Uszatek"
  • "Reksio"
  • "Zaczarowany ołówek"
  • "Bolek i Lolek"

Zobacz też: Najlepsze komedie: zabawne produkcje na poprawę humoru. Filmy w sam raz na wieczór

*W materiale wykorzystano zdjęcia UNITED INTERNATIONAL PICTURES SP Z O.O, Disneya.

Więcej o: