Priyanka Chopra została miss świata. A wszystko przez podstęp młodszego brata

Priyanka Chopra jest jedną z największych indyjskich i hollywoodzkich gwiazd kina. Dwukrotnie trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych kobiet świata magazynu "Forbes", a także do analogicznego zestawienia BBC. Nim jednak rozpoczęła wziętą karierę aktorską, muzyczną i producencką, wygrała tytuł Miss Świata. Do udziału w konkursie namówił ją 10-letni brat, który bardzo chciał, żeby zniknęła z domu.

Początkiem oszałamiającej kariery Priyanki Chopry niewątpliwie było zwycięstwo w konkursie na Miss Świata, do którego doszło w 2000 roku. W tym samym roku zdobyła także tytuł Miss World Continental Queen of Beauty—Asia & Oceani. Gwiazda po ponad 23 latach opowiedziała z niemałym rozbawieniem w wywiadzie z CNN, że dużą zasługę ma tutaj jej młodszy brat, Siddharth Chopra. 10-letni wówczas chłopiec uknuł wręcz w swoim przekonaniu intrygę, byleby starszej siostry pozbyć się z domu.

Zobacz wideo Natalia Janoszek o najdziwniejszym telefonie. "Czy ty masz romans z moim mężem?" [Lista Plotka]

Młodszy brat namówił Priyankę Choprę na konkurs Miss Świata

Priyanka Chopra w rozmowie z Chrisem Wallasem z CNN nie ukrywa, że to właśnie brat bardzo ją zachęcał do udziału w konkursie piękności. Jego pobudki nie były jednak tak szlachetne, jak można by się spodziewać. Chopry przez dłuższy czas nie było w ich rodzinnym domu, bo jako 13-latka wyjechała do USA, by zamieszkać u ciotki i się tam uczyć. W tym czasie chłopiec miał swój osobny pokój, a kiedy Priyanka Chopra wróciła, ich tata przearanżował ten układ:

Mieliśmy tylko jeden pokój gościny. Mój tata uznał: To młoda kobieta, potrzebuje swojej przestrzeni. I po prostu wykopał mojego 10-letniego brata z pokoju. Przeniósł go na korytarz.

Ze śmiechem podkreśliła, że pewnie strasznie go wkurzało, że ona ma swoją sypialnię, a wcześniej ten pokój należał tylko do niego. "Uknuł więc ten skomplikowany plan, przez który faktycznie zaczęła się moja kariera. I technicznie rzecz biorąc, odzyskał swój pokój". Po zdobyciu tytułu Miss Świata 2000 Priyanka Chopra, która nawiasem mówiąc, była piątą zwycięską reprezentantką Indii w historii konkursu, zaczęła romansować z rodzimą kinematografią. Wystąpiła w sporej liczbie bollywoodzkich filmów i stosunkowo szybko stała się jedną z największych gwiazd w rodzinnym kraju.

 

Po jakimś czasie ambicja kazała jej się zacząć rozglądać za rolami w Hollywood -jak powiedziała w rozmowie z CNN - chciała "rozwinąć skrzydła". Przy okazji zaczęła też śpiewać popowe piosenki, które pomogły zdobyć jej popularność w USA. Dziś jest jedną z najlepiej opłacanych i najczęściej nagradzanych aktorek w swoim kraju, by nie zapomnieć o jej międzynarodowej sławie. Zajmuje się także filantropią, produkcją filmową i działalnością biznesową - inwestuje m.in. w startupy, aplikacje i nieruchomości. Ma też na Manhattanie własną restaurację.