Te hollywoodzkie gwiazdy wystąpiły w polskich produkcjach. Niektóre nazwiska mogą was zaskoczyć

Najpierw zrobili furorę w hollywoodzkich produkcjach, a później wystąpili w naszych rodzimych filmach. Które zagraniczne gwiazdy stanęły na polskim planie filmowym? Niektóre nazwiska mogą was zaskoczyć.

Polscy twórcy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią tworzyć ciekawe i wartościowe kino, zdobywając wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. To z pewnością bywa kuszące dla zagranicznych gwiazd, które coraz chętniej nawiązują współpracę z naszymi rodzimymi reżyserami. Sprawdzamy, w których polskich produkcjach zagrali hollywoodzcy aktorzy.

Zobacz wideo Rozmowa z Bel Powley i Lievem Schreiberem. "Nie jestem fanem tego, w jaki sposób Hollywood mówi o Holokauście" [WYWIAD]

Są międzynarodowymi gwiazdami. Zagrali w polskich filmach 

Jim Carrey jest jedną z najbardziej charakterystycznych gwiazd światowego formatu. Na swoim koncie ma wiele ról nie tylko komediowych w takich produkcjach jak "Głupi i głupszy", "Truman Show" czy "Bruce wszechmogący". Jednak wciąż niewielu wie, że aktor zagrał również u boku Agaty Kuleszy i Roberta Więckiewicza w koprodukcji polsko-amerykańskiej "Prawdziwe zbrodnie" w reżyserii Alexandrosa Avransa.

Więckiewicz wielokrotnie miał możliwość wystąpić na ekranie u boku największych światowych aktorów. W 2019 roku zagrał w filmie "Ukryta gra", który z pewnością kojarzą fani kina szpiegowskiego. Głównym bohaterem dreszczowca w reżyserii  Łukasza Kośmickiego był wybitny matematyk, Joshua Mansky. W postać tego bohatera wcielał się jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów, Bill Pullman.

Hollywoodzcy aktorzy, którzy zagrali w polskich filmach. Te nazwiska mogą was zaskoczyć

Filmu "Jack Strong" w reżyserii Władysława Pasikowskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Produkcja ukazywała jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich na świecie. Powstała na kanwie prawdziwych wydarzeń z życia Ryszarda Kuklińskiego (w tej roli Marcin Dorociński). Pułkownik Ludowego Wojska Polskiego zdecydował się na współpracę z CIA, dostarczając amerykańskim służbom informacje związane z Układem Warszawskim. W rolę łącznika, Davida Fordena, wcielił się znany m.in. z "Obecności" Patrick Wilson.

Patrick Wilson, Crispin GloverPatrick Wilson, Crispin Glover Montclair Film/Wikimedia Commons (CC BY 2.0); David Shankbone/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

"Hiszpanka" to kolejna znakomita polska produkcja, która powstała w ciągu ostatniej dekady. W filmie Łukasza Barczyka, przedstawiającym historię polskiego pianisty i polityka, Ignacego Jana Paderewskiego, wystąpił Crispin Glover. Aktor ma na swoim koncie wiele znakomitych tytułów, lecz na największe uznanie zasługuje jego rola w kultowym filmie "Powrót do przyszłości".  W dramacie wystąpił m.in. u boku Jana Frycza, Magdaleny Popławskiej i Jakuba Gierszała.

Więcej o: