"Tyler Rake 2" to megaprodukcja Netfliksa, ale w Polsce pokonał go rodzimy film

W zeszłym tygodniu na Netfliksie zadebiutowała druga część filmu o przygodach Tylera Rake'a. To jedna z największych przedwakacyjnych premier streamingowego giganta, ale w naszym kraju nie udało mu się zająć pierwszego miejsca w Top 10. To należy do filmu "Dziewczyny z Dubaju" Marii Sadowskiej, który wzbudza niemałe kontrowersje.

"Tyler Rake 2" to tytuł, na który fani czekali od trzech lat. Tytułowy bohater to australijski najemnik specjalizujący się w tajnych misjach. Po wydarzeniach z pierwszej części, które niemal kosztowały go życie, powraca, aby wykonać nowe zadanie. Tym razem musi uwolnić z więzienia udręczoną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera. Na widzów czeka m.in. trwająca 21 minut pojedyncza scena akcji i helikopter lądujący na jadącym pociągu.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Amerykański film akcji nie ma szans z polskim thrillerem erotycznym

W głównej roli ponownie wystąpił Chris Hemsworth, z którym przed premierą filmu udało się porozmawiać dziennikarce Kultura Gazeta.pl, Justynie Bryczkowskiej. U jego boku pojawiła się znowu Golshifteh Farahani, z którą również udało się naszej redakcji przeprowadzić wywiad. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Adam Bessa, Olga Kurylenko, Daniel Bernhardt i Tinatin Dalakishvili.

Film "Tyler Rake 2" można na Netfliksie oglądać od 16 czerwca 2023 roku i większość fanów produkcji spodziewała się, że właśnie ten tytuł znajdzie się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych filmów w Polsce na Netfliksie. Tak się jednak nie stało, ale było bardzo blisko, bo film uplasował się na drugim miejscu.

Natomiast pierwsze miejsce przypadło "Dziewczynom z Dubaju" w reżyserii Marii Sadowskiej. Film opowiadający historię młodej Emi, która zostaje damą do towarzystwa arabskich szejków, wciąż budzi ogromne kontrowersje, co sprawia, że zaciekawionych tytułem nadal przybywa. 

Top 10 najchętniej oglądanych filmów na Netfliksie w Polsce - 19.06.2023Top 10 najchętniej oglądanych filmów na Netfliksie w Polsce - 19.06.2023 Materiały promocyjne Netflix

Nagroda dla "Dziewczyn z Dubaju" także wzbudziła głosy niezadowolenia

Ostatnio o filmie było głośno w lutym bieżącego roku, gdy produkcja zdobyła nagrodę w kategorii "najlepszy film" na gali "Bestsellery Empiku 2023". Podczas podziękowań za nagrodę dla "Dziewczyn z Dubaju", Maria Sadowska zasugerowała, że kobiety pełniące funkcje reżyserek nie odnoszą w tej branży takich sukcesów jak mężczyźni. Po czym dodała, że film, za który przyznano jej nagrodę, ma szanse zmienić tę rzeczywistość. 

Słowa reżyserki nie przypadły do gustu Dawidowi Ogrodnikowi, który podczas wręczania statuetki w jednej z kategorii, postanowił kąśliwie odpowiedzieć na tę wypowiedź. – Wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe, niejaka Agnieszka Holland, Anna Kazejak, która tutaj siedzi. Ale do jednego się mogę zgodzić, na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób – skomentował aktor, co spotkało się z pojedynczymi brawami wśród publiczności.

Więcej o: