To, że jest siostrą aktorki, wie wielu osób. Aleksandra Popławska jest żoną gwiazdy "Na Wspólnej"

Aleksandra Popławska dzieli pasję z całą najbliższą rodziną. Aktorstwem zajmuje się nie tylko jej siostra, Magdalena, ale również mąż i dwie córki - w tym jedna przybrana. Co ciekawe, przyszłego męża artystka zobaczyła po raz pierwszy właśnie na ekranie. Oczarował ją rolą nauczyciela filozofii.

Aleksandra Popławska to znana polska aktorka urodzona w Zabrzu. Debiutowała w podwójnej roli Halinki i Cypojry w "Sztukmistrzu z Lublina" Isaaca Bashevisa Singera w reż. Jana Szurmieja na scenie Teatru Muzycznego-Operetki Wrocławskiej. Ma na koncie szereg nagród za teatralne role, grała także w licznych filmach i serialach. Widzowie mogą znać aktorkę z serii "Minuta Ciszy", "Szadź", "Klangor" czy "Stulecie winnych".

Zobacz wideo Magdalena Popławska o relacjach z Aleksandrą Popławską

Popławska, zanim związała się z mężem, była jego fanką

Aktorstwem zajmuje się także siostra Aleksandry, Magdalena. Artystka również pojawia się w obsadzie "Szadzi", grała również w serialu "Usta Usta", a także wcieliła się w rolę Agnieszki Osieckiej w serii biograficznej z 2020 roku.

O siostrach Popławskich mówi się dość często w kontekście aktorskiego rodzeństwa, jednak Aleksandra ma również popularnego męża. Co więcej, zanim związała się z Markiem Kalitą, była jego wierną fanką. Artysta znany z "Drogówki", "Watahy" oraz wieloletniej roli Janusza Kotowicza w "Na Wspólnej" poznał znaną aktorkę po rozstaniu z pierwszą żoną, Ewą Sąsiadek.

Aktorska rodzina Aleksandry Popławskiej i Marka Kality

Aleksandra Popławska zauważyła aktora w filmie "Jak narkotyk", potem chodziła na sztuki teatralne, w których grał. W rozmowie z magazynem "Pani" artystka wspomina: "Naprawdę poznaliśmy się w teatrze Rozmaitości, do którego ściągnął mnie po skończeniu szkoły Grzegorz Jarzyna. Marek już tam pracował".

Aktorzy bardzo szybko znaleźli wspólny język. Chociaż dzieli ich 18 lat różnicy, żadnej ze stron to nie przeszkadza, a związek pary trwa już wiele lat. Partnerzy współpracują również zawodowo, chociaż nie zawsze jest to proste. "Ciężki temat, ale przekonaliśmy się, że dobrze się dogadujemy, uzupełniamy. Pracowaliśmy razem już wielokrotnie, nie tylko w relacji aktor – reżyser, ale też jako para reżyserów" - opowiada para. Małżeństwo wyreżyserowało wspólnie między innymi spektakl telewizyjny "Generał", w którym zagrała córka aktora z pierwszego małżeńśtwa - Natalia. 

Swoich sił w aktorstwie próbuje również nastoletnia córka Popławskiej i Kality. Antonina Kalita zagrała już w serialu "Na dobre i na złe" oraz w filmie "Kochaj" z 2016 roku. "Łączy nas praca i wspólna pasja, jaką jest teatr, ale najsilniejszym magnesem jest nasza piękna i kochana córka" - opowiadał Marek Kalita w wywiadzie dla "Pani".

Więcej o: