Nadchodzi film dokumentalny o liderce zespołu Maanam, Korze Jackowskiej! W planach również fabuła

Już niebawem powstanie film dokumentalny o Korze Jackowskiej, oparty na biograficznej książce Katarzyny Kubisiowskiej "Się żyje. Kora. Biografia". Produkcją zajmie się ATM Grupa, a informacją podzieliło się Wydawnictwo Znak za pośrednictwem Facebooka. Twórcy planują takżę stworzenie filmu fabularnego o tej niezwykłej artystce.

W piątkowe przedpołudnie Wydawnictwo Znak podzieliło się wyjątkową nowiną. "Mamy to! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wydawnictwo Znak i ATM Grupa podpisały umowę na ekranizację książki 'Się żyje. Kora. Biografia'" – czytamy w poście.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Muzyka, która łączy pokolenia. Krawczyka, Kozidrak czy Rodowicz uwielbiają i starsi, i młodsi

"Biografia Kory pióra Katarzyny Kubisiowskiej to świetna, doskonale udokumentowana lektura. Można powiedzieć: gotowa mapa drogowa dla dokumentalisty. Już teraz, we współpracy z autorką i w porozumieniu z Bliskimi Kory, rozpoczynamy pracę nad gromadzeniem materiałów do filmu dokumentalnego. W planach mamy także fabułę, autorskie spojrzenie na tę niezwykłą artystkę" –powiedział Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.

Kora była nie tylko wokalistką. To artystka przez duże A

Chociaż Olga Aleksandra Sipowicz w pamięci ludzi to przede wszystkim liderka i wokalista zespołu Maanam, była również autorką tekstów i poetką. Natomiast w późniejszym wieku próbowała swoich sił w malarstwie, a także udało jej się wystąpić w filmach, gdzie grała samą siebie lub była aktorką dubbingującą.

Użyczyła głosu w popularnych animacjach, takich jak "Iniemamocni" i "Iniemamocni 2", gdzie dubbingowała charakterystyczną bohaterkę Ednę Mode, która zajmowała się projektowaniem spektakularnych strojów dla całej rodziny Iniemamocnych.

Legendarna wokalistka zagrała również w serialu "Lekarze" produkcji TVN, a także filmach fabularnych "Wielka majówka", "Czuję się świetnie" i "Przystań" oraz dwóch dokumentach – "Historia polskiego rocka" i "Beats of Freedom - Zew wolności".

Na warszawskim Podzamczu wyjątkowy koncert "KORA. Przyszłam na świat po to"

W sobotę 24 czerwca w Parku Multimedialnych Fontann w Warszawie odbędzie się wydarzenie "Wianki nad Wisłą", które poświęcone będzie twórczości liderki kultowego zespołu Maanam, Korze Jackowskiej. Artyści, którzy pojawią się na scenie, zaprezentują swoje interpretacje utworów wokalistki. A będą to m.in. Krzysztof Zalewski, Ania Karwan, Muniek Staszczyk, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Kwiat Jabłoni, Bovska, Organek, Karolina Lizer & Zee Krayski, Ralph Kamiński, exMaanam. Wydarzenie rozpocznie się o 22:00, a transmisję na żywo będzie można obejrzeć w telewizji TVN.

Więcej o: