Ezra Miller z sukcesem w sądzie. Gwiazda "Flasha" wydała oświadczenie: Niesprawiedliwy atak

Wygasł zakaz zbliżania się do 12-latki, który sąd w Massachusetts wydał, po tym jak matka dziewczynki oskarżyła Ezrę Millera o nieodpowiednie zachowanie wobec dziecka. Gwiazda znana z ról w filmach z serii "Fantastyczne zwierzęta" czy z najnowszego "Flasha" wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że została niesprawiedliwie zaatakowana.

Ezra Miller identyfikuje się jako osoba niebinarna i w języku angielskim posługuje się zaimkami w liczbie mnogiej. Te w języku polskim również są wyrażane z podziałem na rodzaj żeński i męski. Jednym z rozwiązań stosowanych w takich przypadkach jest pisanie słów z literą "x" jako końcówką lub zamiennikiem poszczególnych liter sugerujących określony rodzaj. Dla ułatwienia jednak imię i nazwisko "Ezra Miller" będziemy odmieniać zgodnie z polską składnią w sposób neutralny najbardziej z możliwych.

Sędzia zgodził się uchylić tymczasowy zakaz zbliżania się, który wdany był przeciwko Ezrze Miller - donosi portal Deadline. Shannon Guin oskarżyła Miller o niewłaściwe zachowanie wobec jej 12-letniego niebinarnego dziecka i groźby wobec reszty rodziny w tekście, który ukazał się latem 2022 roku w "Daily Beast". W artykule można było przeczytać o tym, że Miller miałx przy sobie broń podczas wspólnych spotkań. "Było naprawdę bardzo nieprzyjemnie i nerwowo. Bałxm się przebywać w ich towarzystwie, po tym, jak zaczxł krzyczeć na moją mamę i ona się popłakała" - brzmi przytoczona przez matkę relacja nastoletniej osoby.

Zobacz wideo "The Flash", czyli połączenie dwóch światów [ZWIASTUN]

Ezra Miller z sukcesem w sądzie. "Niesłuszny atak"

Guin w imieniu dziecka wniosła o zakaz zbliżania się, jednak nie zdecydowała się jednak na postawienie zarzutów karnych. Po przesłuchaniu Ezry Millerx sędzia postanowił się uchylić zakaz. Reprezentująca Miller prawniczka Marissa Elkins podkreśliła, że gwiazda "nigdy nie przebywała sama z dzieckiem i nie podejmowała żadnych interakcji poza dwoma krótkimi spotkaniami, do których doszło w otoczeniu kilku innych dorosłych osób". Zaprzecza także doniesieniom o broni.

Prawniczka zaznacza, że do spotkań dziecka z Miller doszło z inicjatywy matki. Podkreśla: "Pierwotny zakaz, oo który Shannon Guin wniosła w imieniu nieletniego dziecka, opierał się na nieprawdziwych doniesieniach. Frustrująco dla Ezry, Guin postawiła swoje fałszywe oskarżenia w czasie, kiedy zmagałx się z poważnymi problemami zdrowotnymi i nie byłx w stanie zjawić w sądzie, by się bronić przed nieprawdziwymi twierdzeniami. Gdyby Ezra byłx obecnx w sądzie w ubiegłym roku i podzielić się prawdą o swoich ograniczonych interakcją z panią Guin, jestem pewna, że zakaz zbliżania nigdy nie nie został wydany".

Ezra Miller od roku poddaje się intensywnej psychoterapii. W związku z najświeższym orzeczeniem sądu wydałx oświadczenie dla mediów, co stanowi drugą od czasów premiery "Flasha" okazję, kiedy gwiazda wypowiada się publicznie:

Jestem zachęconx decyzją sądu i czuję ogromną wdzięczność wobec wszystkich osób, które przy mnie były i upewniały się, że to oburzające nadużycie systemu prawnego zostanie powstrzymane. Orzeczenia ochronne mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa jednostkom, rodzinom i dzieciom, które znalazły się w niebezpieczeństwie.
Nie mogą służyć jako broń dla osób, które walczą o uwagę lub ulotną tabloidową sławę czy jakiś rodzaj prywatnej zemsty - są ludzie, którzy naprawdę potrzebują takich rozwiązań. Zostałxm niesprawiedliwie i bezpośrednio zaatakowanx przez jednostkę, która - jak pokazują fakty - ma już udokumentowaną historię takich manipulacji i niszczycielskich działań.

Elkins zaznacza: "Ezra nie zaprzecza, że w czasie swoich zmagań popełniłx błędy i żałuje swoich zachowań. To nie sprawia jednak, że każde oskarżenie, plotka czy fałszywe twierdzenia są prawdziwe. Kiedy takie oskarżenia bezmyślnie i bez poszanowania dla prawdy się wyolbrzymia, pojawiają się prawdziwe konsekwencje. W przypadku Ezry zagrożone było leczenie, a fałszywe oskarżenia wyrządziły ogromne spustoszenie: zszargana została reputacja, nie wspominając już o zaprzepaszczonej karierze". Miller faktycznie ma za sobą rok pełen turbulencji. W 2022 roku głośno było o ekscesach na Hawajach, agresywnym zachowaniu prowadzącym do kilkukrotnego aresztowania, nękaniu i zakłócaniu porządku.

Więcej o: