Czesi nakręcili reklamę z Johnnym Deppem. Powiedzieć, że jest niezręcznie, to mało

Johnny Depp zagrał w reklamie czeskiego festiwalu filmowego i całość wyszła bardzo niezręcznie. Ale spokojnie, dokładnie takie było założenie twórców. Postawili bowiem na humor operujący na krępującym poczuciu zażenowania - tak jak to się dzieje w przypadku żartów słowiańskich wujków i ojców.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach swoją 57. edycję promuje reklamą, w której zagrał sam Johnny Depp. Jako że imprezę organizują Czesi, to w jej DNA wpisane jest specyficzne poczucie humoru. Od kilkunastu lat wydarzenie tradycyjnie już wypuszcza nakręcone z dużym przymrużeniem oka filmy promocyjne z udziałem gwiazd światowego kina. Wcześniej podobne materiały nagrali m.in. John Malkovich, Jude Law, Mel Gibson czy Helen Mirren.

Zobacz wideo Jennifer Lopez, Johnny Depp, czy Ryan Gosling, czyli lista aktorów o wielu talentach artystycznych [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Johny Depp w czeskiej reklamie festiwalu filmowego. Jest niezręcznie

Zwiastuny są już jednym ze stałych elementów programu festiwalu, który jest jedną z najstarszych tego typu imprez na świecie. Z założenia ich scenariusze zawierają skecze z wykorzystaniem najważniejszego festiwalowego wyróżnienia - Kryształowego Globusa. W filmach często biorą udział honorowi goście poszczególnych edycji wydarzenia. Depp był specjalnym gościem w Karlowym Warze dwa lata temu i przyciągnął ogromną rzeszę fanów, którzy śledzili każdy jego krok. Niemniej aktor żadnego wyróżnienia nie otrzymał, z czego on i twórcy nabijają się w najnowszym zwiastunie.

Klip wyreżyserował doświadczony na tym polu Ivan Zachariáš. Całość zaczyna się od tego, że Depp zjawa się w hotelu na wywiad o muzyce - wykorzystuje się tu fakt, że aktor właśnie koncertuje w Europie ze swoją grupą Hollywood Vampires. Na początku widzimy go, jak idzie w zwolnionym tempie i wygląda bardzo gwiazdorsko. Ma ze sobą futerał na gitarę i próbuje się zachowywać jak gwiazda rocka. Próbuje, bo do niezręcznej sytuacji dochodzi już w chwili, kiedy wchodzi do budynku. Drzwi się nie chcą otworzyć, więc Depp na chwilę utyka w futrynie i musi się trochę poszarpać, żeby dostać się do wnętrza.

 

Następnie pada kłopotliwe pytanie: jak to się stało, że choć był honorowym uczestnikiem festiwalu w Karlowych Warach, to nie ma stamtąd żadnej nagrody, chociaż dosłownie każdy, kto tam się zjawia, jakąś dostał. "Nie dostałem?" - pyta z tajemniczym uśmieszkiem Depp, po czym sięga do futerału i wyciąga z niego statuetkę Kryształowego Globusa. Dziennikarka obraca ją w swoją stronę i widzi, że doklejono na niej taśmę z nazwiskiem aktora.

Zdjęcia do reklamówki nakręcono w Hotelu Gellert w Budapeszcie. Reżyser wyjawił też, że choć napisano dla Johnny'ego Deppa scenariusz, to aktor bardzo nalegał, by pozwolono mu na improwizację podczas trwających dwie i pół godziny nagrań.

Dyrektor festiwalu Kryštof Mucha w specjalnym oświadczeniu przekazał: "Johnny Depp dwa lata temu został niezwykle ciepło przyjęty przez naszą publiczność, dzięki czemu stał się naszym wspaniałym zwolennikiem. Zgodził się więc nagrać dla nas zwiastun, choć ma kalendarz wypełniony do granic możliwości. Film wyszedł świetnie i jestem przekonany, że Johnny Depp jeszcze przyjedzie do Karlowych Warów osobiście". Aktor faktycznie nie mógł przyjechać na festiwal, bo skręcił kostkę.

A jak wyglądały wcześniejsze zwiastuny? John Malkovich robił taksówkarzowi wykład o tym, że nagroda za całokształt twórczości nie oznacza końca jego kariery, Jude Law ze swojej statuetki zrobił ozdobę, Harvey Keitel utykał, bo ktoś upuścił mu ciężką nagrodę na stopę. Z kolei Andy Garcia użył swojego Kryształowego Globusa, by się włamać do swojego domu, a Helen Mirren była przerażona tym, jak jej statuetka samowolnie zmienia położenie. Podobne filmy nagrali także m.in. reżyserzy Milos Forman czy Jiri Menzel.

57. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach zaczęła się w piątek 30 czerwca, a wydarzenie potrwa do 8 lipca. W tym roku przewidziano specjalną nagrodę dla Russela Crowe'a - aktor otrzymał Kryształowego Globusa, a poza tym wystąpił ze swoim zespołem Indoor Garden Party podczas ceremonii otwarcia.

Więcej o: