Halina Kowalska to prawdziwa sensacja PRL-u. Dzisiaj legendarna aktorka prosi o pomoc

Gdy myślimy o wielkich aktorkach ery PRL-u, od razu na myśl przychodzi nam Halina Kowalska. To legendarna aktorka, która zagrała w takich produkcjach, jak "Nie lubię poniedziałku", czy "Alternatywy 4". Gdy zmarł jej mąż, okazało się, że zostawił jej przykrą niespodziankę. Problem jest tak duży, że Halina Kowalska została zmuszona prosić o pomoc internautów.

81-letnia aktorka przyszła na świat 27 lipca 1941 roku w Brzezinach koło Łodzi. Po maturze rozpoczęła naukę w łódzkiej filmówce, gdzie również poznała swojego przyszłego męża, Włodzimierza Nowaka. Mężczyzna wielokrotnie towarzyszył jej w odważnych scenach filmowych, a ona była postrzegana jako jedna z seksbomb PRL-u, ale sama się tak nie postrzegała.

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Gdy w połowie lat 60. ukończyła studia, zaczęła występować w kilku warszawskich teatrach. Jednakże największą sławę zyskała dzięki rolom w filmach, takich jak: "Nie lubię poniedziałku", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Nie ma róży bez ognia", czy w serialu "Alternatywy 4".

Zobacz wideo Śladami serialu "Alternatywy 4". Jak teraz wyglądają lokacje z serialu?

Była wielką gwiazdą, a dzisiaj ciąży nad nią widmo długu

Aktorka obecnie mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie do marca 2022 roku towarzyszyły jej mąż. Gdy mężczyzna zmarł, okazało się, że zostawił spore długi, których Kowalska nie jest w stanie teraz samodzielnie spłacić. Halina Kowalska postanowiła poprosić o pomoc, zwracając się do czytelników "Super Expressu":

Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tys. zł, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych. Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie. Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu

Chociaż aktorka była wielką gwiazdą, to nie jest w stanie sobie pozwolić na samodzielną spłatę pożyczki. Obecnie całą emeryturę przeznacza na opłacenie pobytu w domu opieki. Kobieta najbardziej obawia się, że jeżeli nie uda jej się spłacić zobowiązań, to komornik zabierze jej najcenniejsze rodzinne pamiątki

 

Halinie Nowak można pomóc, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

ZASP Dom Artystów Weteranów Scen Polskich
PKO Bank Polski
Nr. konta: 84 1020 1026 0000 1102 0386 9864
Tyt. przelewu: Dla Haliny Kowalskiej-Nowak

Więcej o: