Tak wygląda obecnie Clint Eastwood. 93-latek pracuje nad kolejnym filmem

Clint Eastwood jest jednym z najpopularniejszych aktorów amerykańskiego kina. Widzowie pokochali go za role w westernach i filmach akcji, za które wielokrotnie był nagradzany prestiżowymi nagrodami. Gwiazdor obchodził niedawno 93. urodziny. Jak dziś wygląda?

Zanim Clint Eastwood zadebiutował na szklanym ekranie, wcale nie marzył o byciu aktorem. Pasja zrodziła się, dopiero gdy przebywał w wojsku. Po odbyciu służby rozpoczął naukę u samego Michaiła Czechowa, który był jego największym mentorem.

Zobacz wideo Hollywood Europą stoi! Polański, Schwarzenegger, Banderas, czy Penélope Cruz, to tylko część europejskich gwiazd Hollywood [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Role w westernach przyniosły mu międzynarodową popularność. Eastwood jest czterokrotnym zdobywcą Oscara

Początkowo występował w epizodach lub na drugim planie, lecz ten etap nie trwał zbyt długo. Po pierwszej roli w westernie pojawiły się kolejne, dzięki którym zyskał sympatię widzów i uznanie krytyków. Za sprawą hitowej trylogii Sergia Leone’a ("Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej" oraz "Dobry, zły i brzydki"), jego kariera błyskawicznie nabrała tempa. Później wystąpił w takich filmach jak "Złoto dla zuchwałych", "Ucieczka z Alcatraz" czy "Wzgórze złamanych serc", zyskując międzynarodową sławę i umacniając pozycję w Hollywood. Eastwood jest czterokrotnym zdobywcą Oscara. Dwie statuetki otrzymał za najlepszy film i najlepszą reżyserię filmu "Za wszelką cenę", a kolejne w tych samych kategoriach za realizację "Bez przebaczenia". To jednak niejedyne nagrody, którymi go uhonorowano. Na koncie ma również Złote Globy, nominacje do BAFTA, Złotych Palm czy Saturnów.

Clint Eastwood ma 93 lata. Aktor wciąż jest w szczytowej formie

31 maja 2023 roku aktor świętował 93. urodziny. Z tej okazji wspólną fotografię z gwiazdorem opublikował w mediach społecznościowych Arnold Schwarzenegger.

 
Zainspirowałeś mnie, byłeś moim mentorem i jesteś wspaniałym przyjacielem. W wieku 93 lat udowadniasz, że bohaterowie nie przechodzą na emeryturę - oni ładują się ponownie. Jesteś legendą

— napisał pod zdjęciem ze stoku. Ostatni raz Clint Eastwood pojawił się na ekranie w roli Mike Milo w filmie "Cry Macho", którego premiera odbyła się w 2021 roku. Od tamtej pory unikał branżowych imprez i blasku fleszy, skupił się bowiem na zasłużonej emeryturze. 

Kilka dni temu w sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia Clinta Eastwooda. Obecnie aktor i reżyser pracuje na planie filmu "Juror 2" Savannah w stanie Georgia. Zagraniczne media spekulują, że będzie to ostatnia produkcja w jego karierze.

Więcej o: