Polski hit Netfliksa doczeka się drugiej części. Zobacz pierwsze zdjęcia z planu "Za duży na bajki 2"

Pierwsza część "Za duży na bajki" została okrzyknięta najchętniej oglądanym polskim filmem familijnym XXI wieku. Właśnie zakończyły się zdjęcia do drugiej części tego hitu, a na ekranach kin już wkrótce ponownie zobaczymy Macieja Karasia, Amelię Fijałkowską, Patryka Siemka, Karolinę Gruszkę i Dorotę Kolak. Do obsady dołączyli także nowi aktorzy, a w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z tej pełnej humoru opowieści dla całej rodziny.

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Zobacz wideo Nowy polski film Netfliksa "Fanfik" opowiada historię transpłciowego nastolatka

Druga część "Za dużego na bajki" zbliża się wielkimi krokami!

– Po projekcjach filmu "Za duży na bajki" publiczność pytała nas: a co z ojcem Waldka? Dużo młodych ludzi dorasta bez jednego rodzica. W pierwszej części skupiliśmy się na problematyce związanej z zagrożeniem odejścia matki, teraz skupiamy się na problemach związanych z nieobecnym ojcem. Ja to widzę jako film nie tylko dla dzieci, a bardziej dla całej rodziny. Osobiście brakuje mi propozycji, które mogę zobaczyć z całą rodziną, szukam filmów mądrych, wzruszających, ale też i takich przy których można się trochę pośmiać. Takie jest życie, pełne trudnych wyborów, zwłaszcza jak się dorasta. Ale trzeba sobie pozwolić na więcej śmiechu… nawet przez łzy – mówi reżyser filmu Kristoffer Rus.

"Za duży na bajki 2" to kontynuacja hitu "Za duży na bajki" z 2022 roku, który był najchętniej oglądanym polskim filmem familijnym w XXI wieku. Film swoją premierę miał na ekranach kin w marcu, a już w wakacje trafił do międzynarodowej oferty Netfliksa, robiąc furorę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Tytuł pojawił się na szczycie zestawienia Top 10 najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych.

Na ekranie ponownie zobaczymy Macieja Karasia, Amelię Fijałkowską, Patryka Siemka, Karolinę Gruszkę i Dorotę Kolak. Do obsady dołączyli m.in Paweł Domagała, Michała Żurawski oraz Grzegorz Małecki. Według producenta filmu, Mikołaja Pokromskiego, druga część produkcji wymagała o wiele większej pracy niż pierwsza:

'Za duży na bajki 2' jest niewątpliwie dużo większym przedsięwzięciem produkcyjnym niż pierwsza część, przede wszystkim ze względu na często trudno dostępne miejsca realizacji zdjęć w polskich Tatrach. Film będzie miał większy rozmach i bardziej przygodowy charakter, ale tak jak i w przypadku poprzedniej części nie będzie przy tym pozbawiony silnych emocji i ważnego przekazu.

Zdjęcia do filmu powstawały w Warszawie oraz w Zakopanem m.in. w muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie i na Kasprowym Wierchu. Producentem "Za duży na bajki 2" jest Pokromski Studio. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. Film na ekrany kin trafi w 2024 roku.

Więcej o: