Najlepsze horrory: najstraszniejsze filmy grozy z ostatnich lat, które warto obejrzeć

Najlepsze horrory z ostatnich lat? Przygotuj się na sporą dawkę grozy. Poznaj tytuły filmów, których nie będziesz chcieć oglądać w samotności.

Najlepsze horrory 2023: "Martwe zło: Przebudzenie" ("Evil Dead Rise")           

Zobacz koniecznie najlepsze horrory. 2023 rok przyniósł kilka ciekawych propozycji w tym gatunku. Jednym z tytułów, wartych obejrzenia, jest "Martwa zło: Przebudzenie" (reż. Lee Cronin), czyli reboot kultowego już "Martwego zła" (reż. Sam Raimi) z 1981. O czym opowiada najnowsza produkcja?

Kadr ze zwiastuna 'Evil Dead Rise'Kadr ze zwiastuna 'Evil Dead Rise' Warner Bros. Pictures / YouTube / kadr

Spotkanie dwóch sióstr, Ellie (Alyssa Sutherland) i Beth (Lily Sullivan) zostaje przerwane, gdy złe moce ujawniają swe działanie. Rodziny kobiet muszą podjąć prawdziwą walkę o przetrwanie, jednak uporanie się z demonami, potrafiącymi przejmować kontrolę nad ludzkimi ciałami, to coś, co nie mogło przyśnić się bohaterom nawet w najstraszliwszych koszmarach.

Horror: "M3GAN"      

Horror z nowszych propozycji, który warto wybrać na nocny seans? Jedną z ciekawszych propozycji z ostatnich lat jest "M3GAN" z 2022 roku. Obraz wyreżyserowany przez Gerarda Johnstone’a stanowi połączenie science fiction z kinem grozy.    

Gemma, w którą wciela się Allison Williams (znana z "Uciekaj!"), pracuje jako programistka w firmie zajmującej się produkcją zabawek. Kobieta tworzy lalkę, wykorzystującą sztuczną inteligencję. Jej dziełem okazuje się wyjątkowa M3GAN, do złudzenia przypominająca prawdziwą dziewczynkę. Zabawka ma stać się najlepszą towarzyszką dla dziecka, a przy tym również jego przyjaciółką. Pod opiekę Gemmy trafia niespodziewanie ośmioletnia, osierocona siostrzenica, Candy (Violet McGraw). Kobieta postanawia przetestować M3GAN, zapoznając zabawkę z dziewczynką. Ta decyzja przynosi jednak tragiczne skutki. 

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

Najstraszniejszy horror: "Uśmiechnij się" ("Smile")

Jeśli lubisz filmy, które wywołują na Twoim ciele gęsią skórkę, koniecznie zobacz najstraszniejszy horror z ostatnich lat. Tytułem, który śmiało można dodać na listę produkcji, idealnych na mocny seans, jest "Uśmiechnij się" (reż. Parker Finn) z 2022 roku.   

Dr Rose Cotter (Sosie Bacon) staje się świadkiem tragicznego wydarzenia z udziałem pacjentki. Od tej pory w życiu kobiety zaczyna dochodzić do niewyjaśnionych zjawisk. Bohaterka musi stawić czoła przeszłości, by wyrwać się z koszmaru.

Dobre horrory: "Ostatniej nocy w Soho" ("Last Night in Soho")

Dobre horrory na wieczór? Daj się wciągnąć klimatyczną historię, zaprezentowaną w filmie "Ostatniej nocy w Soho" w reżyserii Edgara Wrighta. Produkcja z 2021 roku pozwoli Ci odkryć mroczne oblicze Londynu z lat sześćdziesiątych.  

Thomasin McKenzie i Matt Smith w filmie 'Ostatniej nocy w Soho'Thomasin McKenzie i Matt Smith w filmie 'Ostatniej nocy w Soho' Fot. Parisa Taghizadeh/Universal Pictures

Bohaterką tej opowieści jest Eloise (Thomasin McKenzie). Młoda kobieta przyjeżdża do Londynu, by zyskać szansę rozpoczęcia kariery w świecie mody jako projektantka. Dziewczyna nie czuje się jednak dobrze w towarzystwie imprezujących studentów, dlatego wynajmuje pokój w mieszkaniu, skrywającym w sobie mroczną tajemnicę. Już wkrótce Eloise zyskuje okazję, by poznać sekrety Londynu z lat sześćdziesiątych, a także poznaje Sandy (Anya Taylor-Joy), piosenkarkę, którą jest oczarowana. Niestety, życie Eloise zaczyna bardzo się komplikować, a rzeczywistość powoli zlewa się z sennymi wizjami.

Horrory. Polecane filmy z 2023: "Boogeyman" ("The Boogeyman")

Horrory polecane na wieczór grozy, to również najnowszy "Boogeyman", za którego reżyserię odpowiada Rob Savage. Przekonaj się, co kryje się w ciemnościach, jeśli oczywiście masz wystarczająco dużo odwagi.

Poznaj historię licealistki Sadie (Sophie Thatcher) i  jej młodszej siostry, Sawyer. Bohaterki próbują odnaleźć się w rzeczywistości po utracie ukochanej matki. Pogrążona w żałobie rodzina zaczyna być nękana przez złe siły.

Horrory, które warto obejrzeć: "Naznaczony: Czerwone drzwi" ("Insidious: The Red Door")   

Nowe horrory, które warto obejrzeć? Sięgnij po kolejną odsłonę serii "Naznaczony", zapoczątkowanej przez Jamesa Wana. Piąty film, należący do tego świata, jest debiutem reżyserskim Patricka Wilsona.

Co kryje się za czerwonymi drzwiami? Josh (Patrick Wilson) i jego syn Dalton (Ty Simpkins) już wkrótce się o tym przekonają. Bohaterowie kolejnej odsłony historii "Naznaczonego" muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, by w końcu uwolnić się od tego, co od dawna ich dręczy.

Zobacz też: Henry Cavill - filmy i seriale, w których wystąpił słynny odtwórca Wiedźmina

* W materiale wykorzystano zdjęcie: Universal Pictures

Więcej o: