Margot Robbie ubiera się dokładnie jak Barbie. Zrobili jej "dorosłe" wersje kultowych kostiumów

Produkcja wyreżyserowana przez Gretę Gerwig ma zdaniem Margot Robbie przekonać do Barbie nawet tych, którzy nie przepadają za legendarną zabawką. - Jeśli kochacie Barbie, pokochacie ten film. Jeśli jej nie lubicie, to ją pokochacie. A jeśli kochacie dobre kino, na pewno wam się spodoba - mówi o "Barbie". I promuje tytuł chętnie w strojach inspirowanych lalką. "Barbie" wchodzi do polskich kin 21 lipca.

Na uroczystej premierze w Los Angeles, która odbyła się 9 lipca, Margot Robbie żartowała, że ostatnio nosiła tyle różu, że z chęcią wybrała elegancką czarną suknię. Przygotował ją dla niej, jak pozostałe, w których promuje "Barbie", Andrew Mukamal. W tych ubraniach widać bardzo, bardzo silną inspirację konkretnymi modelami kultowej lalki - także w obcisłej cekinowej i zakończonej tiulem sukni, którą aktorka miała na sobie w Los Angeles. Wzorem był klasyczny model Barbie z 1960 roku. Solo in the Spotlight Barbie pojawiła się ponownie z okazji 50. urodzin marki.

Margot Robbie promuje film ubrana jak Barbie, ale nie tylko w różu

Z kolei inna nieróżowa kreacja, w której wystąpiła Robbie, to hołd dla pierwszej lalki, która została wyprodukowana ok. 1959 roku. O ile jednak kilka dekad temu Barbie miała na sobie kostium, to w Sydney, w rodzinnej Australii, Robbie zaprezentowała się w wariacji na jego temat - krótkiej mini. Sam kostium pojawia się jednak w zwiastunie produkcji.

Zobacz wideo Barbie - zwiastun

No ale jednak przede wszystkim na różowo

W Los Angeles Margot Robbie pokazała się też w różowej mini podobnej do tej, którą nosi Barbie z 2015 roku. To połączenie kolorów, w jakie twórcy ubrali lalkę, z krojem domu mody Valentino, który można było oglądać w wiosenno-letniej kolekcji z 1993 roku. Tamta sukienka była jednak bordowa w białe kropki.

Barbie i Margot RobbieBarbie i Margot Robbie Mattel/Jordan Strauss/Invision/AP/File

Sparkling Pink Barbie z lat 60. pobudziła natomiast wyobraźnię stylisty, gdy szykował look promocyjny wyjazd ekipy filmu Grety Gerwig do Korei Południowej. Na konferencji prasowej w Seulu 3 lipca Robbie wystąpiła w dwuczęściowym kostiumie przypominającym projekt Moschino i wygląd lalki wyprodukowanej w 1964 roku. Na głowie aktorka miała uroczy różowy fascynator.

Barbie i Margot RobbieBarbie i Margot Robbie Mattel/AP Photo/Lee Jin-man

W Korei Robbie założyła także w stylu lat 80. Kostium z kapeluszem wygląda praktycznie identycznie jak ten, który miała na sobie zabawka z 1985 roku. Spódnica od Versace to element stroju Day to Night Barbie. Na różowym dywanie przed uroczystą premierą "Barbie" Robbie miała w ręce także telefon komórkowy niczym z tamtych lat. Wtedy jednak "cegły" były raczej czarne niż różowe.

Barbie i Margot RobbieBarbie i Margot Robbie Mattel/AP Photo/Ahn Young-joon

Day to Night Barbie miała - jak nazwa wskazuje - dwie wersje stroju. Kiedy po pracy zdejmowała kapelusz i garsonkę, mogła wskoczyć w tiulową sukienkę. Tak samo zrobiła Margot Robbie w Korei Południowej. Projekt Versace jest bliski oryginałowi, choć można dostrzec zmiany m.in. w kształcie dekoltu.

Barbie i Margot RobbieBarbie i Margot Robbie Mattel/AP Photo/Ahn Young-joon

W Mexico City aktorka zaprezentowała natomiast coś z lat 90. - i to w dwóch wersjach. Pierwszą była sukienka inspirowana modelem Earring Magic Barbie z 1992 roku. Odpowiada za nią Balmain, a za fryzurę, która w tym przypadku gra nie mniejszą rolę, Bryce Scarlett.

Ryan Gosling, Margot Robbie i America Ferrera oraz BarbieRyan Gosling, Margot Robbie i America Ferrera oraz Barbie Marco Ugarte/AP/Mattel

Robbie pokazała się także w tęczowej mini od Pucci zestawionej z kolczykami Chanel. Ta stylizacja była hołdem dla Totally Hair Barbie (także z 1992 roku). Oczywiście, pokarbowane włosy miały tu olbrzymie znaczenie.

Barbie i Margot RobbieBarbie i Margot Robbie Mattel/Rex Features/East News  

Więcej o: