Powrót do lat siedemdziesiątych

Skomponowanie muzyki powierzono Johnowi Debney'owi (?Pasja? Mela Gibsona), który stopił w jedną całość tradycyjne motywy country i folk, charakterystyczne brzmienia rodem z filmów science-fiction z lat pięćdziesiątych oraz aranżacyjne chwyty wywodzące się z muzyki pop lat siedemdziesiątych.

Główny temat, który pojawia się w różnych wariacjach, jest bardzo emocjonalny i należy do gatunku "americana" - muzyki inspirowanej różnymi odmianami folkloru - tłumaczył kompozytor. - Wielką radość sprawiło mi naśladowanie muzyki z fantastycznych filmów z lat 50., zwłaszcza tych o inwazji kosmitów, których prywatnie jestem wielkim fanem. Muzyka jest bardzo ważna, ale ma wspomagać obraz, nie może jej być za mało albo za dużo. Praca z twórcą tak precyzyjnym jak Mark jeszcze raz mi to uświadomiła . W nagraniach wzięła udział dziewięćdziesięciodwuosobowa orkiestra oraz plejada cenionych hollywoodzkich muzyków sesyjnych.

Postanowiono także wykorzystać klasyczne już piosenki z tamtych lat, z reguły w nowych wykonaniach. Producent Randy Fullmer tak tłumaczył tę decyzję: Myśleliśmy z Markiem nad piosenkami, które odpowiadałyby klimatowi i tematowi filmu . I doszliśmy do wniosku, że właśnie w tamtej dekadzie powstało bardzo wiele doskonałych utworów, idealnych dla naszych celów . Tak więc w filmie zabrzmiały: "I Will Survive", "We Are the Champions", "Don't Go Breaking My Heart", "Stayin' Alive", "Ain't No Mountain High Enough". Wykorzystano także - w mniejszym stopniu - utwory z innych epok: "Lollipop", "Wannabe", "Stir It Up", "It's the End of the World as We Know It".

Specjalnie na potrzeby filmu powstał utwór "One Little Slip" w wykonaniu grupy Barenaked Ladies. Zawsze bardzo ceniłem ten zespół i dlatego zaproponowałem mu współpracę. Potrzebowaliśmy piosenki pełnej pozytywnej energii, budzącej sympatię dla naszego bohatera - i taką dostaliśmy .

Ważnym utworem komentującym akcję była nowa wersja piosenki Jimmy'ego Webba "All I Know", spopularyzowanej przez Arta Garfunkela w 1973 roku. Tym razem nagrał ją John Ondrasik, lider grupy Five for Fighting, obdarzony mocnym i czystym głosem.

Nową wersję utworu "Stir It Up" wykonał niezwykły duet - rewelacyjna nastoletnia angielska wokalistka Joss Stone oraz laureatka nagrody Grammy, Patti LaBelle, która wykonywała już ten utwór w pierwszej części "Gliniarza z Beverly Hills" (1984).

Nową wersję przeboju z 1963 roku "Shake a Tail Feather" nagrał zespół The Cheetah Girls, w którego skład wchodzi bardzo popularna wokalistka Raven.