Anna Nehrebecka musi co roku publikować oświadczenie majątkowe. W tym roku aktorka niektórych bardzo zaskoczyła

Anna Nehrebecka-Byczewska to dla jednych przede wszystkim aktorka ("Rodzina Połanieckich", "Ziemia obiecana" czy "Złotopolscy"), inni kojarzą ją jako wieloletnią radną Warszawy. Z tą drugą funkcją wiąże się potrzeba publikowania oświadczeń majątkowych. W najnowszym znalazła się zaskakująca niektórych informacja.

Aktorka od 2010 roku jest radną Rady m. st. Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej (wcześniej była działaczką Unii Wolności). W najnowszym - obowiązkowym - oświadczeniu majątkowym Anna Nehrebecka wpisała, że ma 200 złotych oraz 60 tysięcy euro oszczędności. 

Zobacz wideo Najpierw miał być "Nasz dom", ale nazwa nie przeszła. Na szczęście kultowy serial powstał

Anna Nehrebecka-Byczewska ma dużo mniejsze oszczędności, ale model auta ciągle ten sam

Liczne media zwróciły uwagę, że w oświadczeniu za 2021 roku aktorka miała wpisane oszczędności w wysokości 250 tys. złotych i 55 tys. euro. Jeśli kwoty nie zostały wpisane błędnie, świadczyłoby to o bardzo znaczącym stopnieniu oszczędności Nehrebeckiej. Z oświadczenia wiadomo też m.in. jaka jest wysokość emerytury pobieranej przez aktorkę. W zeszłym roku było to 44 590,76 zł (ok. 3 tys. 700 zł miesięcznie), a w tym roku 45 582,56 zł (ok. 3 tys. 800 zł miesięcznie).

Analizując lata 2016-2022 można zauważyć, że choć dwukrotnie zmieniała auto, Nehrebecka jest wierna jednemu modelowi (teraz to Opel Mokka z 2021 roku). Jest także współwłaścicielką (razem z mężem Iwo Byczewskim) mieszkania o powierzchni 82 metrów kwadratowych, którego wartość wyceniła na ok. milion złotych - tak samo jak rok wcześniej, a także działki rekreacyjnej o pow. 5 tys. metrów wartej ok. 400 tys. złotych (także razem z mężem). 

Anna Nehrebecka skończyła studia w warszawskiej PWST w 1969 roku i już rok później debiutowała w filmie. W latach 70. grała w wielu popularnych tytułach, takich jak "Polskie drogi", "Rodzina Połanieckich" czy "Ziemia obiecana". Wiele osób pamięta ją z roli Barbary Złotopolskiej, którą grała przez kilka lat w serialu TVP. W 2001 na dłuższy czas zrezygnowała z kariery aktorskiej, by razem z rodziną zamieszkać w Brukseli. Jej mąż pełnił funkcję ambasadora RP w Belgii. W 2014 roku otrzymała Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Chce się żyć".

Więcej o: