Poznali się na planie "Zmierzchu". Reżyserka bała się ich związku. "To nielegalne"

Kristen Stewart i Robert Pattinson poznali się na planie filmu "Zmierzch" i szybko połączyło ich uczucie. Media żyły związkiem, fani z wypiekami na twarzy śledzili kolejne plotki, a reżyserka "Zmierzchu" bała się o relację łączącą jej głównych aktorów.

Poznali się po raz pierwszy w 2007 roku podczas castingu do filmu "Zmierzch", ekranizacji pierwszej części bestsellerowej powieści Stephanie Meyer. Kristen Stewart otrzymała już rolę Belli, wciąż szukano dla niej odpowiedniego Edwarda. Między nią a Robertem Pattinsonem zaiskrzyło niemal natychmiast, ale producenci długo starali się utrzymać tę relację w tajemnicy. Powodów było kilka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Poznali się na planie sagi "Zmierzch". Ich związek wywołał obawy u reżyserki filmu

Gdy Kristen Stewart otrzymała główną rolę w "Zmierzchu", miała 17 lat. Catherine Hardwicke, reżyserka pierwszej części sagi o wampirach, przyznała, że obawiała się... problemów prawnych. Stewart była jeszcze niepełnoletnia, a Pattinson był od niej starszy o cztery lata. Jej obawy wywołała już scena pocałunku, którą odegrano na przesłuchaniu. Miała być tak intensywna, że filmowy Edward spadł z łóżka.

- Od razu widziałam, że między nimi jest dużo chemii i pomyślałam: O mój Boże, Kristen ma 17 lat, nie chcę się mieszać w jakieś nielegalne sprawy - wspominała reżyserka w podcaście "The Big Hit Podcast". - Pamiętam, że powiedziałam Robowi: A tak przy okazji, Kristen ma 17 lat, w naszym kraju to nielegalne. A on odpowiedział: Och, ok, nieważne - dodała.

Związkiem Kristen Stewart i Roberta Pattinsona żyły media. Musieli ukrywać swoje uczucie

Producenci ukrywali związek Stewart i Pattinsona nie tylko ze względu na obawy dotyczące wieku aktorki. Przyczyną były też fanki Roberta. Początkowo w wywiadach oboje podkreślali, że łączy ich jedynie przyjaźń. Gdy po premierze pierwszej części wyszło na jaw, że są w związku, obawy producentów się nie sprawdziły. Fanki i fani sagi wprost oszaleli, a media plotkarskie każdego dnia publikowały artykuły na ich temat. To wpłynęło też na popularność kolejnych części wampirzej sagi. Spekulowano, że związek to tylko sposób na promocję "Zmierzchu", a Pattinsona i Stewart łączy jedynie podpisany z wytwórnią kontrakt.

Rozstali się w atmosferze skandalu. "Dla mnie to było obrzydliwe"

W 2013 roku pojawiły się informacje o rozstaniu pary, jakiś czas później media plotkarskie obiegły zdjęcia Kristen Stewart w objęciach reżysera Ruperta Sandersa. Związek między gwiazdami "Zmierzchu" zakończył się w atmosferze skandalu i przez lata oboje milczeli na ten temat. Dopiero jakiś czas temu Stewart otworzyła się na ten temat. W programie Howfarda Sterna przyznała, że Pattinson był jej "pierwszą prawdziwą miłością", ale związek szybko stał się "produktem" dla wytwórni. - Dla mnie to było obrzydliwe - podkreśliła. - Wtedy byliśmy młodzi i głupi.

Więcej o: