Kto zagra Korę w filmie? Jest mocna kandydatka. "Nie udawałaby jej, tylko nią była"

Jakiś czas temu media obiegła informacja o ekranizacji najnowszej biografii, upamiętniającej życie oraz twórczość Kory Jackowskiej. Wielu zastanawiało się, która aktorka ma szansę zagrać legendarną wokalistkę. Jak podaje Super Express, producenci wytypowali już kilka nazwisk.

Kora była jedną z najbardziej charakterystycznych wokalistek na polskiej estradzie. Wraz z zespołem Maanam, którego była liderką przez ponad trzy dekady, wydała aż 11 albumów studyjnych i wypromowała wiele ponadczasowych hitów. Najpopularniejsze z jej utworów to m.in. "Boskie Buenos", "Cykady na Cykladach" czy "Krakowski spleen".

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Powstanie film biograficzny o Korze. Trwają poszukiwania aktorki

28 lipca 2023 roku minie 5 lat od śmierci legendarnej artystki, lecz pamięć o niej wciąż jest pielęgnowana. Pod koniec maja na rynku wydawniczym ukazała się kolejna biograficzna książka "Kora. Się żyje" autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Niedługo później Wydawnictwo Znak przekazało informacje o zawarciu kontraktu z Grupą ATM, która stworzy ekranizację wspomnianego tytułu. – Już teraz, we współpracy z autorką i w porozumieniu z bliskimi Kory, rozpoczynamy pracę nad gromadzeniem materiałów do filmu dokumentalnego. W planach mamy także fabułę, autorskie spojrzenie na tę niezwykłą artystkę – zapowiedział prezes, Andrzej Muszyński. Obecnie trwają prace nad scenariuszem, kompletowana jest również obsada. Która aktorka wykreuje postać Kory? 

Jak podaje Super Express, twórcy mają już kilka mocnych kandydatek. Początkowo rozważano Olgę Bołądź, która wielokrotnie podkreślała, że twórczość liderki Maanamu jest jej wyjątkowo bliska. Jej zaangażowanie w projekt wciąż pozostaje jednak pod znakiem zapytania, niedawno po raz drugi została bowiem mamą i tym samym wycofała się z życia zawodowego. Pretendentką do roli jest również Julia Kamińska, która jest nie tylko utalentowana aktorsko, ale i wokalnie, co udowodniła w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". W jednym z odcinków zmierzyła się nawet z repertuarem Kory, udowadniając, że niemal bezbłędnie potrafi naśladować barwę jej głosu.

To ona zagra Korę? Jest mocną kandydatką

W zestawieniu rozważanych nazwisk pojawiła się również piosenkarka Ramona Rey. Producenci uwzględniają ją w głównej roli, nie tylko z uwagi na warunki wokalne, ale i charakterystyczny wygląd. Ponadto jej koncerty od lat bazują na repertuarze Maanamu, więc jest zaznajomiona ze wszystkimi kultowymi hitami. Na jej korzyść przemawia również fakt, że nie jest nowicjuszką przed kamerą, ma na swoim koncie bowiem debiut w serialu "Teściowie" Polsatu. Artystka nie ukrywa, że rola byłaby dla niej ogromnym wyzwaniem, ale i wyróżnieniem. – O wow! Marzyłabym! – powiedziała w rozmowie z portalem. – Czuję Korę, sądzę, że mogę opowiedzieć o niej w sposób niezwykły, niebanalny. Kora jest osobą głęboką, wyjątkowo uduchowioną. (...) Moja opowieść o Korze nie byłaby próbą naśladowania jej, co jest wręcz niemożliwe, ale kontynuacją jej życia, próbą uwypuklenia jej świata wewnętrznego, próbą odkrycia na nowo niezwykłej, wręcz mistycznej artystki. Czuję Korę, czuję w sobie siłę, by podołać wyzwaniu stworzenia wizerunku Kory. Nie udawałabym Kory, tylko nią była. Tak to czuję – skwitowała Ramona Rey.

Więcej o: