To najbardziej znana rodzina aktorska w polskim show-biznesie. Kim są dzieci Pawła Królikowskiego?

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska doczekali się piątki dzieci. Choć nie wszystkie poszły śladami sławnych rodziców, odziedziczyły smykałkę do sztuki. Kim są i czym się zajmują?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Od 1988 roku był mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą doczekał się pięciorga dzieci. I choć to Antoni i Julia są najbardziej znani w świecie aktorskim, pozostali - Jan, Ksawery i Marcelina - również odziedziczyli po rodzicach miłość do sztuki.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o zdrowiu Pawła Królikowskiego

Dzieci Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Najstarsza pociecha aktorskiej pary - Antoni Królikowski - jest popularnym aktorem. Antoni chętnie bierze role w filmach romantycznych, ale i w gangsterskich. Jest obowiązkowym gościem na planie Patryka Vegi, często można go zobaczyć u boku Tomasza Karolaka.

 

W ostatnich latach niestety głośniej o nim ze względu na zawirowania w jego życiu prywatnym - aktor rozstał się w 2022 roku z influencerką i aktorką Joanną Opozdą w atmosferze skandalu i od tego czasu częściej niż o nowych rolach, pisze się o jego kolejnych wpadkach wizerunkowych.

Jan Królikowski nie poszedł w ślady rodziców, ale pozostał blisko branży filmowej. Jest kompozytorem - pracował m.in. przy oskarowej polskiej propozycji Tadeusza Łysiaka - filmie "Sukienka". Jest też autorem tekstów licznych piosenek.

 

Jego młodsza siostra Julia Królikowska znana jest szczególnie fanom serialu "Klan". Tam wystąpiła w roli Kasi już jako dwutygodniowy maluch. W kolejnych latach dorastała na oczach widzów. Nie wiadomo, co w serialu zdarzyło się najpierw - ciąża Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej czy ciąża jej postaci, Grażyny. Reżyserka produkcji Beata Kwapisz w programie "Mistrzowie drugiego planu" mówiła, że aktorka początkowo ukrywała swój odmienny stan:

Była w ciąży z Julią, nie powiedziała o tym. Ja nie wiem, co było najpierw, czy ciąża, czy scenariusz. (...) "Grażynka" zaszła w ciążę i w drugim roku "Klanu" urodziła Julkę, ale nasza Małgosia zaszła w ciążę, nikomu nie mówiąc - mówiła.

Julia Królikowska nie wiąże jednak przyszłości ze światem polskich seriali. Studiowała medycynę na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świadoma tego, jak działają media społecznościowe, Marcelina Królikowska dba o swoją prywatność. W 2013 roku jej matka mówiła, że ma "talent do rysowania" i "lubi media". Dzisiaj Marcelina Królikowska aktywnie prowadzi konto na Instagramie, ale jednocześnie nie traktuje go jako miejsca do chwalenia się swoim życiem zawodowym czy studenckim.

 

Najmłodszy Ksawery urodził się w 2007 roku. Małgorzata Ostrowska-Królikowska w 2013 roku w rozmowie z serwisie Familie.pl zastanawiała się, czy chłopak w przyszłości będzie konstruktorem, bo kochał klocki. O wszystkich dzieciach Ostrowska-Królikowska zawsze mówiła, że mają zainteresowania artystyczne. "Wszystkie dzieci grają, prócz Marceliny, która ma słuch, ale ciągnie ją w stronę plastyczną". Zdjęcia pociech aktorskiej pary znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o: