Nie żyje aktor znany z filmu "Szczęki 2". Jego kariera nagle diametralnie zmieniła kierunek

Marc Gilpin nie żyje. Aktor wcielił się w postać jednego z synów Roya Scheidera w drugiej części kultowego filmu "Szczęki". Miał 56 lat.

Informację o śmierci aktora podała jego starsza siostra, Peri Gilpin. Aktorka znana z produkcji "Frasier" wydała oświadczenie, że jej brat odszedł po długiej walce z glejakiem. Zmarł w sobotę 29 lipca 2023 roku w Dallas.

Zobacz wideo Szczęki 2

Marc Gilpin nie żyje. Aktor zagrał między innymi w filmie "Szczęki 2"

Gilpin jest znany z roli młodszego syna szefa policji Martina Brody'ego w "Szczękach 2". W filmowego ojca aktora wcielił się Roy Scheider. Chłopak pokonał setki rywali na castingu i dostał rolę Seana. Kiedy film trafił do kin, Gilpin miał zaledwie 11 lat.

"Szczęki 2" wyreżyserował Jeannot Szwarc. Komendant oraz jego żona grana przez Lorraine Gary, wrócili do swoich ról. Dzieci znanej z pierwszej części filmu pary, zostały zastąpione nowymi aktorami.

Od aktorstwa do programowania

Po sukcesie drugiej części "Szczęk" Gilpin grywał w serialach. Pojawił się w obsadzie kryminalnego serialu Ricka Rosnera "CHiPs", "Fantasy Island" oraz komedio-dramatu z Pat Klous i Howardem Plattem "Flying High". W latach 80. pojawił się w "Legendzie o samotnym jeźdźcu" oraz "Stacji końcowej Ziemia". Potem zatrudniono go do filmów telewizyjnych. Grał w "License to Kill" z Jamesem Farentino i Denzelem Washingtonem, "Surviving" oraz "Right to Kill".

Marc Gilpin urodził się w 1966 roku w Austin. Pierwszą ogólnokrajową reklamę zrealizował w wieku zaledwie czterech lat. Potem pojawił się w serialu "Thunder" od NBC oraz grał tytułową rolę w filmie "Gdzie jest Willy". U schyłku lat 80. aktor zmienił ścieżkę kariery. Został programistą samoukiem.

Więcej o: