Najstraszniejszy horror tego roku wkrótce w Polsce. Radzą trzymać kogoś za rękę podczas seansu

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera "Mów do mnie", horroru, który zaledwie po kilku dniach od premiery w USA uznany został za najstraszniejszy horror 2023 roku. Zachwalają go nie tylko krytycy i widzowie, ale również wybitni twórcy filmowi. Kto stoi za sukcesem tej niepozornej, australijskiej produkcji i kiedy będziemy mogli zobaczyć ją w polskich kinach?

Zaledwie kilka dni po premierze dwóch kinowych hitów "Barbie" i "Oppenheimera", na ekranach pojawi się "Mów do mnie". Twórcami filmu są bracia Philippou, youtuberzy z Australii, których kanał śledzi 7 milionów subskrybentów. Wspomniany horror jest ich kinowym debiutem, ale już teraz można mówić o jego ogromnym sukcesie.

Zobacz wideo Wraca kultowa seria horrorów. "The Exorcist: Believer" [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

"Mów do mnie" – czy faktycznie okaże się najstraszniejszym filmem tego roku?

Po amerykańskiej premierze film otrzymał wiele pozytywnych recenzji. W "The Hollywood Reporter" pisano o nim, jako o "filmie, który stanie się viralem". "Empire Magazine" radzi natomiast, aby "upewnić się, że podczas seansu trzymacie kogoś za rękę". Z kolei Edgar Wright ("Baby Driver") przyznał, że "Mów do mnie" jest jego ulubionym horrorem w tym roku. Mówi się też, że bracia Philippou otrzymali gratulacje między innymi od Stephena Kinga, Ariego Astera, Stevena Spielberga i Sama Raimiego.

W serwisie Rotten Tomatoes film "Mów do mnie" zajął 3 miejsce w rankingu najstraszniejszych horrorów 2023 roku. Do tej pory otrzymał również 211 opinii oraz ogólny wynik 95%.

O czym jest "Mów do mnie"?

Horror opowiada historię grupy przyjaciół, którzy znajdują zabalsamowaną dłoń. Okazuje się, że tajemnicza ręka umożliwia kontakt z zaświatami. Po jej dotknięciu demony przejmują władzę nad ciałami głównych bohaterów na 90 sekund. Jeden z przyjaciół łamie tę zasadę, na skutek czego całej grupie zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

 

Kiedy polska premiera "Mów do mnie"?

Film ukaże się na ekranach polskich kin już wkrótce, bo 18 sierpnia 2023 roku. Na razie możemy jedynie przyjrzeć się zwiastunom dostępnym w serwisie YouTube. O tym, czy "Mów do mnie" odniesie sukces również w Polsce, przekonamy się zapewne w najbliższych tygodniach, jednak z pewnością ciężko będzie mu konkurować z tak wielkimi hitami, jak "Barbie" czy  "Oppenheimer".

Więcej o: