Uzależnienie córki i tajemnicze zaginięcie ukochanego. Olivia Newton-John walczyła nie tylko z chorobą

Olivia Newton-John przez wiele lat walczyła z rakiem piersi, choć dla niej była to misja, a nie walka. Wcześniej śmierć ojca, rozwód, uzależnienie córki i w końcu tajemnicze zaginięcie partnera położyły się cieniem na jej życiu. Mimo trudnych doświadczeń, przez lata odnosiła sukcesy na scenie. Zmarła 8 sierpnia 2022 roku.

Olivia Newton-John urodziła się w Cambridge, ale dorastała w Australii. Jej ojciec był w MI6, w czasie II wojny światowej należał do zespołu łamiącego kody. Jej matka była córką noblisty, Maksa Borna. W 1965 roku, jako 17-latka, osiągnęła swój pierwszy sukces, wygrała konkurs talentów. To wtedy przeprowadziła się razem z matką do Anglii i tam stopniowo rozwijała karierę muzyczną. W 1974 roku z utworem "Long Live Love" reprezentowała Wielką Brytanię na Konkursie Piosenki Eurowizji. Zajęła czwarte miejsce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Rolę w "Grease" otrzymała, mając prawie 30 lat. "Bałam się, że nie zagram osiemnastki"

Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych zaczęła prowadzić własny program i próbować swoich sił w aktorstwie, ale bez większych sukcesów. Przełom nastąpił, gdy zaproponowano jej rolę w musicalu "Grease". - Miałam 29 lat i bałam się, że nie zagram osiemnastki - wspominała po latach. Producent nie wyobrażał sobie innej aktorki. Decyzja okazała się słuszna, produkcja szybko zyskała ogromną popularność, aż w końcu zyskując status kultowej. Ale Olivia, w przeciwieństwie do Johna Travolty, długo nie mogła wyjść z szuflady, do której trafiła po sukcesie "Grease". W końcu porzuciła aktorstwo i wróciła do muzyki.

Problemy finansowe, śmierć ojca, rozwód, uzależnienie córki i choroba. Lata 90. były dla niej trudne

W latach 90. Olivia Newton-John powoli zaczęła wycofywać się z życia publicznego. W 1992 roku jej firma zaczęła mieć poważne problemy finansowe. Jakiś czas później zmarł jej ojciec, a tuż po tym dowiedziała się, że ma nowotwór piersi. - Od razu wiedziałam, że coś jest nie tak - podkreślała po latach. Była wtedy żoną Matta Lattanziego. W 1995 roku, 9 lat po narodzinach córki, para rozstała się, choć starali się utrzymywać dobre relacje. Córka, Chloe Rose, marzyła o karierze i sławie, ale nie dawała sobie rady z presją. Walczyła z anoreksją, uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i w końcu antydepresantów. Przez cały czas mogła liczyć na wsparcie matki.

Tajemnicze zaginięcie partnera i nawrót choroby. Olivia Newton-John mówiła, że to "część jej misji"

Krótko po rozwodzie Olivia Newton-John związała się z operatorem filmowym, Patrickiem McDermottem. Związek zakończył się tajemniczym zaginięciem mężczyzny. W 2005 roku wypłynął na morze, łódź zaginęła. McDermott do dziś nie został odnaleziony. Według teorii spiskowej miał sfingować swoją śmierć, wyłudzić pieniądze z polisy i uciec do Meksyku. Olivia Newton-John w 2008 roku wyszła za mąż za Johna Easterlinga. Jak podkreślała, to u jego boku w końcu odnalazła szczęście. Wróciła do koncertowania i nagrywania płyt.

W 2017 roku pogarszające się samopoczucie artystki doprowadziło do odwołania zaplanowanych przez nią występów. Wkrótce okazało się, że u Newton-John doszło do nawrotu choroby. Wcześniej, w 2013 roku, udało jej się zwalczyć drugi nawrót. Choć diagnoza, rak piersi z przerzutami do kręgosłupa, nie napawała optymizmem, Olivia nie poddała się jednak. - Jestem jedną z milionów w tej walce. Nie powinnam mówić: walka... W tej podróży wiele osób traktuje to jako walkę i każdy ma prawo widzieć to po swojemu. Ja postrzegam to jako część mojej misji - podkreślała w programie "Sunday Night". Olivia Newton John zmarła 8 sierpnia 2022 roku.

Więcej o: