Piotr Adamczyk zagrał w amerykańskim horrorze. Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć film w Polsce

Piotr Adamczyk może pochwalić się kolejną rolą w zagranicznej produkcji. Tym razem aktor po raz pierwszy zmierzył się z horrorem. Produkcja "Falling Stars" miała swoją premierę na festiwalu w Szwajcarii, wkrótce będzie można obejrzeć ją także w Polsce.

Piotr Adamczyk jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Ma na koncie role w popularnych komediach romantycznych, wcielił się w Karola Wojtyłę oraz Chopina. Artysta pojawia się od jakiegoś czasu także w zagranicznych produkcjach. Zagrał w serialu science-fiction "For All Mankind" od Apple TV oraz znalazł się w obsadzie "Lightyears" Amazona. Z kolei fani uniwersum Marvela na długo zapamiętają rolę Adamczyka w serialu "Hawkeye", w którym wcielił się w członka nowojorskiego gangu dresiarzy. Chociaż sceptycy zakładali, że Polak pojawi się w serii tylko na chwilę, okazało się, że Adamczyk zagrał w każdym odcinku popularnej produkcji, a jego postać doczekała się nawet kolekcjonerskiej figurki.

Zobacz wideo "Falling Stars" [ZWIASTUN]

Piotr Adamczyk zagrał w amerykańskim horrorze

Tym razem Adamczyk spróbował swoich sił w gatunku, z którym wcześniej nie miał zbyt wiele wspólnego. Aktor zagrał w niskobudżetowym horrorze "Falling Stars" w reżyserii Richarda Karpala i Gabriela Bienczynskiego. Duet amerykańskich reżyserów pochodzenia polskiego zaprezentował swoje dzieło podczas Festiwalu Filmowego w Locarno w Szwajcarii. Adamczyk przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że bardzo dobrze wspomina plan. "Mogłem się nawet poczuć jak mentor" - zdradził.

Horror opowiada o trzech braciach, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu legendarnego grobu wiedźmy. Scenariusz był inspirowany wiccańskimi legendami, pełnymi czarów i klątw. Zdjęcia do filmu zrealizowano we wschodniej Kalifornii na pustyni Mojave, gdzie panowały ekstremalne warunki atmosferyczne. W obsadzie filmu poza Adamczykiem znaleźli się: Orianna Milne, Shaun Duke Jr. i Andrew Gabriel.

"Falling Stars" - pierwszy horror z Piotrem Adamczykiem. Gdzie obejrzeć w Polsce?

"Falling Stars" już wkrótce będzie można obejrzeć także w Polsce. Film zostanie wyświetlony na specjalnym pokazie w ramach tegorocznego Splat! Film Fest. "Zazwyczaj nie zdradzamy repertuaru festiwalu z dużym wyprzedzeniem, ale tym razem uchylamy rąbka tajemnicy" piszą organizatorzy, jednak nie zdradzają konkretnego terminu seansu. Dziewiąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 25-30 października w Warszawie i Wrocławiu.

"Spodziewajcie się bardzo niesztampowego filmu z wyjątkowym i niesamowitym klimatem" - zachęcają twórcy imprezy.

Więcej o: