Mroczna historia zniknięcia nastolatki i serial wojenny. Polskie hity trafią na Netfliksa

Już niebawem na Netfliksie pojawi się kilka hitowych polskich produkcji. Do biblioteki platformy dołączą m.in. seriale "Żmijowisko" oraz "Misja Afganistan" wyprodukowane przez Canal+. Czy powtórzą swój sukces?

W ostatnich miesiącach polskie produkcje cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród subskrybentów Netfliksa. Z tego powodu jedna z największych platform streamingowych na świecie postanowiła wykupić prawa do kolejnych uwielbianych tytułów. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Żmijowisko - jak wyglądał plan serialu?

Jakie seriale na Netflix warto obejrzeć? Canal+ zgodził się na dystrybucję najgorętszych tytułów

Rzecznik pasowy Canal+ Polska, Piotr Kaniowski, udzielił wywiadu portalowi Wirtualnemedia.pl, w którym wyjawił, już niebawem kilka najpopularniejszych polskich produkcji zadebiutuje na Netfliksie. Prawa do dystrybucji nie są jednak udzielane platformie na wyłączność, a seriale wciąż będą dostępne na innych serwisach streamingowych. – Do serwisu Netflix trafi kilka produkcji Canal+. Treści nie będą tam dostępne na wyłączność. Na podobnej zasadzie udostępniamy nasze treści innym dostawcom – oznajmił. Taki zabieg ma na celu zwiększyć popularność tytułów oraz poszerzać widownię poprzez budowanie zasięgu.

Polskie seriale Netflix 2023. Nowości, które warto obejrzeć

Już 30 sierpnia 2023 roku na Netfliksie pojawi się m.in. serial "Żmijowisko" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, uznawany za jeden z najlepszych polskich seriali Canal+. Ta wciągająca, mroczna historia, której głównym wątkiem fabularnym są poszukiwania 15-letniej Ady, powstała na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. Dziewczyna znika z letniska podczas wspólnych wakacji z rodzicami i ich znajomymi. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, szybko okazują się bezowocne. Nastolatka przepada bez śladu. Zrozpaczony ojciec nie potrafi odpuścić, a zagadka wciąż spędza mu sen z powiek. Po roku postanawia powrócić w miejsce, gdzie po raz ostatni widział córkę i stara się na nowo połączyć kropki. Czy tym razem dowie się, co wydarzyło się minionego lata?

 

W produkcji wystąpiła plejada największych gwiazd. Główne role powierzono Pawłowi Domagale, Agnieszce Żulewskiej i Hannie Koczewskiej. W obsadzie pojawili się również m.in. Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża i Tamara Arciuch. W kolejnych tygodniach do biblioteki platformy dołączą również inne tytuły Canal+, w tym m.in. "Misja Afganistan" z 2012 roku z Pawłem Małaszyńskim, Piotrem Roguckim i Iloną Ostrowską w głównych rolach.

Więcej o: