Kilka lat temu Beata Tyszkiewicz przeszła zawał serca. Jej córka zdradziła, w jakim jest teraz stanie

Prawie 6 lat temu Beata Tyszkiewicz zniknęła z życia publicznego, a powodem były problemy zdrowotne. Od tamtej pory w mediach co rusz pojawiają się niepokojące informacje na temat jej stanu. Teraz głos w sprawie zabrała córka aktorki, Karolina Wajda, zapewniając, że fani nie mają powodów do niepokoju.

Beata Tyszkiewicz jest jedną z najpopularniejszych aktorek swojego pokolenia. Na ekranie pojawiała się wielokrotnie, grając w produkcjach najwybitniejszych polskich reżyserów. Niezapomniane kreacje aktorskie stworzyła na potrzeby produkcji t.j. "Zemsta", "Lalka", "Dom niespokojnej starości", "Popioły", "Noce i dnie" czy "Teraz albo nigdy". Młodsze pokolenie z pewnością kojarzy ją z roli jurorki programu "Taniec z Gwiazdami", z którym rozstała się w 2017 roku.

Zobacz wideo Joanna Jabłczyńska o prawach dziecka, które naruszano na planach zdjęciowych. Fryzjerka przypaliła jej ucho na sesji z Marcinem Tyszką

Aktorka przeszła zawał. Z tego powodu postanowiła przejść na emeryturę

O odejściu Tyszkiewicz z tanecznego show było naprawdę głośno. Aktorka mówiła wówczas, że powodem tej decyzji jest wiek i niedomagające zdrowie. Okazało się, że od lat borykała się z problemami kardiologicznymi, lecz ostatecznie to zawał, po którym przeszła zabieg udrożnienia tętnicy wieńcowej, nakłonił ją do zwolnienia zawodowego tempa. Od tamtej pory gwiazda unika blasku fleszy i prawie w ogóle nie pojawia się publicznie. Choć w mediach co rusz pojawiają się spekulacje, że jej stan stale się pogarsza, to jej starsza córka, Karolina Wajda, stara się je dementować. – Stan zdrowia Beaty nie zmienił się na przestrzeni ostatnich trzech lat. Portale odkopują ten temat, by było o czym pisać, dodając jeszcze coś od siebie – mówiła jakiś czas temu w Plejadzie.

Zbliżają się urodziny Beaty Tyszkiewicz. Jak obecnie czuje się gwiazda?

Już 14 sierpnia 2023 roku Beata Tyszkiewicz będzie obchodzić 85. urodziny. Z tej okazji portal Fakt.pl skontaktował się z Karoliną Wajdą, by dowiedzieć się, jak Beata Tyszkiewicz zamierza spędzić ten wyjątkowy dzień. Córka aktorki podkreśliła, że gwiazda nie ma w planach hucznego świętowania, lecz z pewnością bliscy zadbają, by były to dla niej radosne chwile. Przy okazji zaktualizowała również informacje na temat jej stanu zdrowia.

Okazuje się, że obecnie Tyszkiewicz jest w jeszcze lepszej formie niż kilka miesięcy temu. – Mama czuje się znacznie lepiej. Ma w sobie mnóstwo radości życia. Widzi świat w pozytywnych barwach mimo niedogodności wieku. Jest w świetnej formie umysłowej i nie brakuje jej poczucia humoru. Żałuję, że tylko ja tak na co dzień mogę z niego korzystać, bo wciąż nie chce się do mnie przeprowadzić – powiedziała kobieta. Na co dzień Beata Tyszkiewicz mieszka w swoim warszawskim mieszkaniu i nie planuje przeprowadzki do córki na wieś. Z tego powodu ma do pomocy gosposię, która została zatrudniona całodobowo.

Więcej o: