Dokument o życiu Stallone'a z festiwalu na Netfliksa. Kiedy trafi na platformę? Znamy datę

Sylvester Stallone jest jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów na świecie. Jego droga do kariery nie była jednak łatwa. Bolesne momenty z życia gwiazdora ukaże dokumentalny film "Sly", którego premiera będzie zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Toronto.

Dziś Sylvester Stallone jest jedną z największych gwiazd hollywoodzkiego kina akcji. Na swoim koncie ma wiele wybitnych kreacji aktorskich, które zapewniły mu niezachwianą pozycję w branży filmowej i uznanie widzów. Zanim jednak znalazł się na szczycie, musiał przejść prawdziwie trudną i pełną wyrzeczeń drogę.

Zobacz wideo Sylvester Stallone zamyka historię Rambo. "Ostatnia krew" już w kinach

Stallone będzie bohaterem dokumentu. "Sly" zamknie tegoroczny Festiwal Filmowy w Toronto

Harmonogram 48. edycji Festiwalu Filmowego w Toronto, którego oficjalna inauguracja odbędzie się 7 września 2023 roku, obfituje w wiele znakomitych produkcji. Większość jednak z niecierpliwością oczekuje na premierę dokumentu poświęconego życiu i twórczości Sylvestra Stallone’a, którego kariera trwa już niemal pół wieku. "Sly" w reżyserii Thoma Zimny'ego, który na swoim koncie ma m.in. film "Elvis Presley: Poszukujący", to intymna opowieść pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Widzowie poznają aktora takim, jakim jest naprawdę, gdy znika z blasku fleszy i świateł reflektorów. – Historia Stallone’a to opowieść o wytrwałości, triumfie oraz śladzie, jaki pozostawił na historii kina. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie film o nim zamknie nasz tegoroczny festiwal – zapowiedział Cameron Bailey, przewodniczący wydarzenia.

"Sly" to opowieść o wytrwałej drodze do kariery. Dokument niebawem zadebiutuje na Netfliksie

Sylvester Stallone debiutował na ekranie już w 1970 roku w komedii erotycznej "Wieczorek u Kityy i Studa", a zaledwie trzy lata później otrzymał pierwszą główną rolę w dreszczowcu "Buntownik". Przełom nastąpił niedługo później, gdy wcielił się w postać boksera-amatora w filmie "Rocky", do którego scenariusz sam stworzył.  Produkcja okazała się ogromnym sukcesem, otrzymując aż 10 nominacji do Oscara, z czego ostatecznie otrzymała trzy. Choć w ostatecznym rozrachunku jego kariera była jednak pełna wzlotów i upadków, to na swoim koncie ma wiele znakomitych kreacji aktorskich. Serca widzów podbił m.in. w serialu "Rambo", kultowej serii "Niezniszczalni" czy "Demolce". 

 

O tych trudnych początkach i próbie odnalezienia się w brutalnym świecie kinematografii opowie dokument "Sly". To swego rodzaju kronika, ukazująca losy niepokornego młodego mężczyzny z Nowego Jorku, który ucieczki od świata zewnętrznego szukał, pisząc scenariusze. Producentem filmu jest platforma streamingowa Netflix, do której biblioteki film dołączy już w listopadzie 2023 roku. Zanim jednak to nastąpi, można podziwiać Stallone'a w serialu "Tulsa King" realizowanym dla Paramount +, zaś we wrześniu odbędzie się premiera 4. części "Niezniszczalnych".

Więcej o: