Domu babki zielarki z "Rancza" już nie ma. Oto co powstało na jego miejscu

Od premiery ostatniego odcinka serialu "Ranczo" minęło już prawie osiem lat. Mimo tego produkcja TVP wciąż cieszy się ogromną popularnością, a jej fani chętnie odwiedzają lokalizacje, w których kręcone były zdjęcia do poszczególnych scen. Jednym z takich miejsc był oczywiście dom babki zielarki.

Wspomniany dom znajdował się we wsi Jeruzal, gdzie kręcono większość scen do serialu „Ranczo". Niektóre zdjęcia powstawały również w Latowiczu i Sokulach, położonych nieopodal Warszawy.

Zobacz wideo Część Wilkowyj dziś. Tak wygląda kultowa ławeczka z "Rancza"

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Dom babki Zielarki zburzony

Bohaterowie serialu udawali się do domu babki zielarki (w tej roli Grażyna Zielińska) po poradę lub by poprosić o leki na różne dolegliwości. Pod koniec ubiegłego roku fani „Rancza" poinformowali na Tik Toku, że chata została zburzona. Wcześniej odwiedzili ją między innymi youtuberzy z Urban Explorers, który zwrócili uwagę na zły stan techniczny budynku.

Co powstało na jego miejscu? 

Rok później fani serialu postanowili ponownie udać się w miejsce, w którym kiedyś znajdowała się chata babki zielarki. Okazało się, że na jej miejscu wybudowano już nowy dom.

"W tym roku z ekipą postanowiliśmy wybrać się w to miejsce ponownie, aby zobaczyć, czy te kilka desek [które zostały z domku] nadal tam stoi, czy się zawaliło. [...] Obecnie chatka Babki wygląda tak" — napisał jeden z fanów „Rancza".

Jakiś czas temu wielbiciele serialu czujnie śledzili doniesienia o remoncie sklepu "U Krysi", przed którym znajdowała się kultowa ławeczka. Zasiadali na niej między innymi Pietrek (Piotr Pręgowski), Solejuk (Sylwester Maciejewski), Hadziuk (Bogdan Kalus) i Stach Japycz (Franciszek Pieczka). Wiele osób obawiało się, że na skutek remontu budynek straci dawny urok i nie będzie przypominał już kultowego miejsca z serialu „Ranczo". Na szczęście właściciel nie planował diametralnych zmian, a malowanie zostało jedynie odświeżone.

We wsi Jeruzal, czyli serialowych Wilkowyjach mieści się również słynny przystanek, na którym rozpoczęła się przygoda głównej bohaterki, rynek, sklep, kościół oraz szkoła. Z kolei dworek, w którym mieszkała Lucy, znajduje się we wsi Sokule.

Więcej o: