Najlepsze filmy science fiction. Lista 10 filmów science fiction, które każdy powinien obejrzeć

Zobacz najlepsze filmy science fiction. Nie pomiń tegorocznych nowości i poznaj tytuły najlepszych produkcji w tym gatunku.

Najlepsze filmy science fiction 2023 – co obejrzeć?

Najlepsze filmy science fiction 2023 to kilka ciekawych propozycji z kina superbohaterskiego, jak i propozycje, które można odnaleźć na popularnych serwisach streamingowych. Jeśli szukasz produkcji w tym gatunku, koniecznie sprawdź, czego nie możesz przegapić.    

"Strażnicy Galaktyki: Volume 3", reż. James Gunn

Kolejna odsłona przygód grupy odmieńców. Bohaterowie starają się znaleźć sposób, by naprawić wielkie szkody, spowodowane przez Thanosa. Przed nimi pojawia się jednak nowa misja. Stawka jest wysoka, gdyż chodzi tu o życie Rocketa.

STRAŻNICY GALAKTYKI: VOLUME 3 (2023)STRAŻNICY GALAKTYKI: VOLUME 3 (2023) Fot. Jessica Miglio / Marvel Studios

"Spider-Man: Poprzez multiwersum", reż. Joaquim Dos Santos i Kemp Powers

Kontynuacja oscarowej animacji z 2018 roku – "Spider-Man Uniwersum". Nastoletni Spider-Man, Miles, trafia do multiwersum. Wraz z Gwen Stacy spotyka na swojej drodze innych Spider-Manów, którzy bronią swoich światów przed zagrożeniami.

'Spider Man: Poprzez multiwersum''Spider Man: Poprzez multiwersum' Fot. United International Pictures Sp z o.o.

"Animalia", reż. Sofia Alaoui

Główna bohaterka tej historii, Itto, spodziewa się narodzin upragnionego dziecka. Wkrótce w jej kraju ogłoszony zostaje stan wyjątkowy. Pogłoski wskazują, że przyczyną takiego ruchu może okazać się kontakt z pozaziemską cywilizacją. Niebawem świat zaczyna się zmieniać, a Itto stara się do niego dostosować.

"65", reż. Scott Beck i Bryan Woods

Pilot Mills (w tej roli Adam Driver) rozbija się na nieznanej planecie, a już niebawem odkrywa, że trafia na Ziemię sprzed 65 milionów lat. Bohaterowi towarzyszy Koa (Ariana Greenblatt), której również udaj się przeżyć katastrofę. Przetrwanie w świecie zamieszkałym przez prehistoryczne stworzenia okazuje się jednak niebywale trudnym zadaniem.

"Paradise", reż. Boris Kunz

Film Netfliksa przybliża losy kobiety, która oferuje firmie ubezpieczeniowej czterdzieści lat swojego życia, aby spłacić długi męża. Para szuka sposobu, aby odzyskać to, co straciła.

"Nie otwieraj oczu: Barcelona", reż. David Pastor, Àlex Pastor

Hiszpański thriller science fiction to propozycja od Netfliksa, będąca rozszerzeniem uniwersum "Nie otwieraj oczu", zapoczątkowanego w 2018 roku. Tym razem akcja filmu rozgrywa się w Barcelonie, ukazując losy Sebastiana i innych osób, którym udało się przetrwać w świecie, opanowanym przez tajemniczą, niszczycielską siłę.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

10 najlepszych filmów science fiction – te historie warto poznać!            

Znasz wszystkie najlepsze filmy science fiction? Zapoznaj się z listą najciekawszych produkcji w tym gatunku i koniecznie poznaj warte uwagi historie, przenoszące widzów do światów, w których nie brakuje akcji i niebezpieczeństw. Wśród opowieści fantastyczno-naukowych odnajdziesz propozycje sprzed kilku lat, jak i nieco starsze produkcje. Filmy, które śmiało można wpisać na listę dziesięciu najlepszych pozycji, należących do tego gatunku, przeniosą Cię na odległe planety czy też porwą w niebezpieczne podróże w czasie.

Lista 10 filmów science fiction, które każdy powinien obejrzeć:

  • "Coś", reż. John Carpenter (1982)
  • "Obcy - 8. pasażer "Nostromo"", reż. Ridley Scott  (1979)
  • "12 małp", reż. Terry Gilliam (1995)
  • "E.T.", reż. Steven Spielberg (1982)
  • "Marsjanin", reż. Ridley Scott (2015)
  • "Incepcja", reż. Christopher Nolan (2010)
  • "Matrix", reż. Lilly Wachowski i Lana Wachowski (1999)
  • "Interstellar", reż. Christopher Nolan (2014)
  • "Avatar", reż. James Cameron (2009)
  • "Gwiezdne Wojny: część IV – Nowa Nadzieja", reż. George Lucas (1977)

Zobacz też: Najlepsze horrory: najstraszniejsze filmy grozy z ostatnich lat, które warto obejrzeć

*W materiale wykorzystano zdjęcia Netflixa, Marvel Studios, United International Pictures

Więcej o: