Tajemnicza śmierć i walka o sprawiedliwość. Netflix pokazał dokument o sprawie Isabelli Nardoni

Dokument zatytułowany "Przerwane życie: Sprawa Isabelli Nardoni" jest już dostępny w serwisie Netflix. Film opowiada o wydarzeniach, które w 2008 roku wstrząsnęły całą Brazylią. 5-letnia Isabella zmarła wówczas po tym, jak została wypchnięta z okna mieszkania w Sao Paulo.

"Przerwane życie: Sprawa Isabelli Nardoni" to opowieść o trudnej walce, którą musiała stoczyć matka zamordowanej Isabelli z brazylijskim wymiarem sprawiedliwości. Dokument Netfliksa ukazuje skalę problemu, jakim jest przemoc wobec dzieci w niektórych brazylijskich rodzinach. Twórcy filmu uwzględnili również siłę, z jaką opinia publiczna próbowała wywrzeć wpływ na działania wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

W sprawę Isabelli Nardoni zaangażowane były nie tylko brazylijskie media, ale również postronni ludzie, którzy wyrażali ogromne oburzenie podczas organizowanych manifestacji i protestów. Działania te doprowadziły do rozwiązania zagadki oraz postawienia przed sądem sprawców tego okrutnego morderstwa.

Morderstwo, które wyszło na jaw

29 marca 2008 roku jeden z mieszkańców bloku położonego w północnej części São Paulo zawiadomił służby o tym, że na trawniku leży nieprzytomna dziewczynka. Reanimacja trwająca blisko pół godziny nie przyniosła jednak skutku, a 5-letnia Isabella zmarła w drodze do szpitala. Ojciec dziewczynki i jego ówczesna partnerka zgodnie zeznali, że do ich mieszkania wtargnął napastnik, który wyrzucił Isabellę przez okno.

Matka dziewczynki nie uwierzyła jednak w przedstawioną przez nich wersję wydarzeń. Uznała, że to właśnie ojciec dziewczynki i jego partnerka powinni być głównymi podejrzanymi w tej sprawie. Przypuszczenia kobiety potwierdził zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy oraz nieścisłości w zeznaniach pary.

Więcej o: