"Różyczka 2". Zwiastun już w sieci. Po 13 latach na ekranie ponownie Boczarska i Więckiewicz

"Różyczka 2" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego kontynuuje historię przedstawioną w "Różyczce" z 2010 roku. W sieci można już obejrzeć zwiastun, a u boku Magdaleny Boczarskiej pojawią się m.in. Robert Więckiewicz i Janusz Gajos. Jednak, jak podkreśla reżyser, początkowo wcale nie było planów na kolejny film.

W filmie "Różyczka" przedstawiono historię znanego pisarza Adama Warczewskiego (w tej roli Andrzej Seweryn), który wdaje się w romans z młodszą od niego Kamilą (Magdalena Boczarska). Nie wie, że kobieta pod pseudonimem TW Różyczka współpracuje z SB i jest w związku z jednym z funkcjonariuszy (Robert Więckiewicz), a jej zadaniem jest zbieranie informacji na temat Warczewskiego. Wyreżyserowany przez Jana Kidawę-Błońskiego film do kin trafił w 2010 roku. 13 lat później widzowie doczekali się drugiej części.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Boczarska: Miałam profesorów, którzy mówili, że aktorstwo to zawód, do którego trzeba mieć powołanie

"Różyczka 2". Kiedy premiera? W filmie powrócą Boczarska i Więckiewicz

Film "Różyczka 2" skupia się na losach córki Kamili, eurodeputowanej Joanny Warczewskiej. Jej szczęście burzy najpierw zamach terrorystyczny, w którym ginie jej mąż, a potem pojawienie się szantażysty. Gdy Warczewska rozpoczyna walkę o fotel prezydenta, otrzymuje zdjęcia i dokumenty podważające to, co do tej pory sądziła o swojej rodzinie. Informacje mogą zniszczyć jej karierę. Joanna postanawia więc przeprowadzić śledztwo na własną rękę, by odkryć prawdę. W roli Joanny wystąpi Magdalena Boczarska, obok której znów zobaczymy Roberta Więckiewicza. W filmie "Różyczka 2" pojawią się ponadto Janusz Gajos (jako wpływowy polityk), Jacek Braciak (agent), a także Maria Seweryn, Mateusz Banasiuk i Paweł Małaszyński. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun. Film w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego do kin trafi 20 października 2023 roku.

 

Nie chcieli drugiej części, ale zmienili zdanie. "To była zamknięta historia"

Początkowo nie było planów na dalszą część historii przedstawionej w filmie z 2010 roku. I choć widzów nurtowało pytanie, kto jest ojcem dziecka Kamili i jaki finał miała cała historia, na odpowiedź trzeba było zaczekać. - To była zamknięta historia. Miała się zakończyć ujęciem z 1968 r. na Dworcu Gdańskim w Warszawie. Jednak z czasem scenarzysta Maciej Karpiński doszedł do wniosku, że warto dać widzom odpowiedź. Postanowił dopisać dalsze losy bohaterów - zaznacza Kidawa-Błoński.

Scenariusz do filmu "Różyczka" został luźno oparty na prawdziwych wydarzeniach i biografii Pawła Jasienicy. W grudniu 1969 roku poślubił Zofię O’Bretenny, agentkę, która przez cały czas trwania ich związku i kilka miesięcy po ślubie (historyk zmarł w sierpniu 1970 roku po ciężkiej chorobie) donosiła na niego SB. Jan Kidawa-Błoński w 2010 roku wyraźnie podkreślał, że film nie opowiada o życiu Pawła Jasienicy.

Więcej o: