Najlepsze filmy dla młodzieży. Zobacz top 10 najlepszych produkcji dla młodzieży

Zobacz najlepsze filmy dla młodzieży. Poznaj tytuły najnowszych produkcji, które potrafią zwrócić uwagę młodszych odbiorców, a także przekonaj się, które filmy młodzieżowe warto nadrobić, jeśli jeszcze nie miałeś okazji się z nimi zapoznać.

Najlepsze filmy dla młodzieży 2023: nowości z serwisów VOD

Poznaj najlepsze filmy dla młodzieży 2023. Ciekawe propozycje, które zwrócą uwagę starszych nastolatków, można odnaleźć na popularnych platformach streamingowych, takich, jak Amazon Prime Video, HBO MAX czy Netflix. Jakie nowości trafiły w tym roku na VOD?

"Red, White & Royal Blue", reż. Matthew López

Amazon Prime Video dodał do swojej wideoteki komedię romantyczną, przybliżającą historię syna prezydent Stanów Zjednoczonych, Aleksa (w tej roli Taylor Zakhar Perez) i księcia Walii, Henry’ego (Nicholas Galitzine). Między młodymi mężczyznami, którzy dotąd ze sobą rywalizowali, zaczyna rodzić się uczucie. Film został oparty na bestsellerowej powieści autorstwa amerykańskiej pisarki, Casey McQuiston.    

"Przez moje okno: rozdzieleni", reż. Marçal Forés           

Rozglądając się za najnowszymi tytułami, warto zwrócić uwagę na kontynuację historii, zaprezentowanej w hiszpańskiego romansu – "Przez moje okno" z 2022 roku w reżyserii Marçala Forésa. Film, który można odnaleźć na platformie Netfliksa, przybliża losy Raquel (Clara Galle). Młoda kobieta zupełnie traci głowę dla przystojnego Aresa (Julio Peña), jej tajemniczego sąsiada, który jednak zupełnie nie zwraca uwagi na dziewczynę. Bohaterka postanawia sprawić, by Ares w końcu się w niej zakochał.

Kadr z filmu 'Przez moje okno: Rozdzieleni'Kadr z filmu 'Przez moje okno: Rozdzieleni' Materiały promocyjne Netflix

Druga odsłona romantycznych przygód bohaterów trafiła na platformę Netfliksa w 2023 roku. Film "Przez moje okno: rozdzieleni" pozwala ponownie spotkać się widzom z Raquel i Aresem.  Para zostaje jednak wystawiona na dość ciężką próbę, gdy chłopak udaje się na studia do Sztokholmu. Wraz z nadejściem lata Raquel i Ares spotykają się ponownie. Okazuje się, że długa rozłąka miała spory wpływ na uczucia, które wcześniej tak mocno łączyły młodych ludzi.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

Najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży – fantastyczne propozycje dla młodych odbiorców           

Najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim opowieści, w których nie brakuje magii i sporej dawki przygód. Rozglądając się za produkcjami fantasy, które zwrócą uwagę nastolatków, warto wziąć pod uwagę zarówno nieco nowsze, jak i starsze tytuły.

"Niekończąca się opowieść", reż. Wolfgang Petersen (1984)

Prawdziwa klasyka kina fantasy. Historia Bastiana (Barret Oliver), chłopca, który przeżywa utratę ukochanej matki. Młody bohater wchodzi w posiadanie niezwykłej książki, będącej kluczem do krainy wyobraźni.

"Harry Potter i kamień filozoficzny", reż. Chris Columbus (2001)

Pierwsza filmowa odsłona przygód młodego czarodzieja, który oczarował cały świat. Harry Potter (Daniel Radcliffe) w dniu jedenastych urodzin otrzymuje list z Hogwartu – Szkoły Magii Czarodziejstwa. Chłopiec, który po śmierci rodziców mieszkał z wujostwem, odkrywa swoje prawdziwe pochodzenie i niezwykły świat, którego jest częścią. Młody czarodziej wyrusza w pełną przygód podróż, podczas której będzie musiał stanąć oko w oko z potężnym czarnoksiężnikiem – Lordem Voldemortem. Chłopiec może liczyć na pomoc swoich przyjaciół – Rona (Rupert Grint) i Hermiony (Emma Watson).

Harry Potter i Kamień Filozoficzny ||Harry Potter i Kamień Filozoficzny || reż. Chris Columbus, prod. Warner Bros. Studios

Pozostałe interesujące filmy, które spodobają się starszym dzieciom i młodzieży:

 • "Most do Terabithii", reż. Gabor Csupo (2007)
 • "Koń Wodny: Legenda Głębin", reż. Jay Russell (2007)
 • "Hugo i jego wynalazek", reż. Martin Scorsese (2011)
 • "Czarownica", reż. Robert Stromberg (2014)

Top 10 najlepszych filmów dla młodzieży – lista najciekawszych propozycji       

Zobacz listę 10 najlepszych filmów dla młodzieży. Wśród nich odnajdziesz prawdziwe klasyki, takie, jak "Szkoła uczuć" z 2002 roku. Szukając najlepszych opowieści młodzieżowych, do których należą melodramaty czy komedie romantyczne, znajdziesz też nowsze produkcje, mogące wzruszyć widza do łez.

Lista 10 filmów młodzieżowych, które trzeba obejrzeć:   

 • "Igrzyska śmierci", reż.  Gary Ross (2012)
 • "Twój Simon ", reż. Greg Berlanti (2018)
 • "Trzy metry nad niebem", reż. (2010)
 • "Gwiazd naszych wina", reż. Josh Boone, 2014)
 • "Love, Rosie", reż. Christian Ditter (2014)
 • "Earl i ja, i umierająca dziewczyna", reż. Alfonso Gomez-Rejon (2015)
 • "Zostań, jeśli kochasz", reż. R.J. Cutler (2014)
 • "Małe kobietki", reż. Greta Gerwig (2019)
 • "Footloose", reż. Herbert Ross (1984)
 • "Szkoła uczuć", reż. Adam Shankman (2002)

Zobacz też: Jakie są najlepsze komedie? Wybraliśmy najciekawsze filmy na poprawę humoru [Netflix, HBO, Amazon, polskie produkcje]

*W materiale wykorzystano zdjęcia Warner Bros. Studios, Netflixa 

Więcej o: