Nowy mroczny thriller od Netfliksa, w obsadzie Justin Timberlake. Gratka dla fanów zgadek

Netflix zapowiedział najnowszy thriller, który już w październiku pojawi się na platformie. W głównych rolach występują między innymi Justin Timberlake, Benicio Del Toro i Alicia Silverstone. "Gad", bo taki tytuł nosi produkcja, będzie mroczną opowieścią pełną sekretów i zagadek, których rozwiązania podejmie się zawzięty detektyw, Tom Nichols.

Fabuła filmu „Gad" skupia się na śmierci młodego agenta nieruchomości. W sprawę zostaje zaangażowany detektyw Tom Nichols, który nie tylko musi znaleźć nieuchwytnego mordercę, ale również zmierzyć się z własną przeszłością. Oglądając zwiastun, już teraz możemy wysnuć wniosek, że „Gad" będzie wielowątkową opowieścią, w której odpowiedź na pytanie „Kto i dlaczego?" wcale nie będzie taka prosta.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Co mówią aktorzy o nowej produkcji Netfliksa?

Podczas jednego z wywiadów Justin Timberlake odniósł się do pracy nad filmem:

„Chciałem dotrzeć do końca tak szybko, jak to możliwe — zupełnie jak dobra książka lub trzymająca w napięciu powieść… Podobał mi się pomysł grania postaci, która musi nieustannie reagować na nieprzewidywalność tego, co jest rzucane w jego kierunku". – Przyznał.

Netflix zapowiedział premierę thrillera na 6 października bieżącego roku. Produkcja została już jednak wyświetlona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Co ciekawe, aktor wcielający się w rolę detektywa Benicio Del Toro, jest także współautorem scenariusza do filmu. Pracował nad nim wraz z reżyserem Singerem oraz Benjaminem Brewerem. 

 

W jednym z wywiadów Benicio Del Toro opowiedział o kulisach tworzenia scenariusza do filmu „Gad":  

„Kiedy już wiedzieliśmy, gdzie chcemy umieścić historię, pojawia się pytanie: Jak się tam dostaniemy? Jak sprawić, by było interesująco? Przeprowadziliśmy badania i staraliśmy się, aby było to jak najbardziej realistyczne. Rozmawialiśmy o filmach i opowiadaniu historii z pewnymi filmami jako punktami odniesienia. Jeden, który przychodzi na myśl, to Z zimną krwią". - Powiedział aktor. 

Więcej o: