Narkotyki zniszczyły ich związek. Robert Downey Jr. bardzo żałował: Byłem w niej zakochany

Łączyła ich szczera miłość, jednak różniło zbyt wiele, by związek mógł przetrwać próbę czasu. Podczas gdy media rozpisywały się o tym, jak świetnie prezentują się razem na czerwonym dywanie, Sarah Jessica Parker robiła co mogła, by jej ukochany porzucił nałóg. Uzależnienie Roberta Downey'ego Jr. okazało się jednak silniejsze, na skutek czego para podjęła decyzję o rozstaniu.

Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. poznali się w 1984 roku na planie "Pierworodnego". Dla żadnego z nich nie był to filmowy debiut - oboje mieli już na koncie kilka zrealizowanych produkcji. Sarah Jessica Parker zaczynała w komedii "Bogate Dzieciaki", z kolei Robert Downey Jr. po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1970 roku, gdy wystąpił w filmie "Pound" wyreżyserowanym przez swojego ojca. Młodzi zakochali się w sobie bez pamięci i wcale nie traktowali swojej relacji jako przelotnego romansu. Z niektórymi rzeczami nie zamierzali czekać - zaledwie po kilku tygodniach znajomości postanowili wspólnie wynająć dom w Los Angeles. Początkowo ich życie przypominało sielankę, a wiele osób uważało, że są świetnie dobraną parą.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Problemy z narkotykami

Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. rzadko zjawiali się na wystawnych przyjęciach. Chętniej spędzali czas w domu, gdzie, jak wyznała niegdyś aktorka, robili różne szalone rzeczy. Parker relacjonowała, że zdarzało się im obrzucać sąsiadów balonami z wodą, natomiast ci w odwecie polewali ich wodą z węża ogrodowego. "Wiem, to bardzo niedojrzałe, ale jakie zabawne". – Podsumowała kiedyś aktorka w rozmowie z tygodnikiem People.

Swego czasu para myślała nawet o ślubie, co zadeklarował sam Robert Downey Jr., mówiąc: "Małżeństwo wydaje się naturalną koleją rzeczy". Niestety ich życiowe plany szybko zostały zweryfikowane przez  pogłębiający się nałóg aktora. Robert Downey Jr. nigdy nie ukrywał, że w jego rodzinie narkotyki były na porządku dziennym. Tygodnikowi "People" powiedział nawet, że po raz pierwszy spróbował marihuany jako ośmiolatek. Wyznał też, że do sięgania po używki zachęcał go jego ojciec: "Oferując mi nielegalne substancje, starał się wyrazić swoje uczucia, to był jego język miłości" – mówił w wywiadzie. Początkowo Robert Downey Jr. nie widział nic niestosowanego w częstowaniu syna używkami. Swój błąd zrozumiał dopiero po latach, gdy Robert Downey Jr. Był już silnie uzależniony.

Gdy stan ukochanego się pogarszał, Sarah Jessica Parker za wszelką cenę próbowała wyciągnąć go z nałogu. Aktorce zależało, by Robert Downey Jr. wiódł normalne życie i nie zaprzepaścił szansy na wielką karierę. Mimo to wiele razy obarczano ją odpowiedzialnością za zachowanie partnera, co było dla niej niezwykle krzywdzące. W jednym z wywiadów wyznała: "Poświęcałam dużo czasu, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku".

Niestety nałóg aktora okazał się silniejszy i mimo najszczerszych chęci, Sarah Jessica Parker postanowiła odpuścić. Para rozstała się w 1991 roku po blisko siedmiu latach spędzonych razem. Robert Downey Jr. żałował, że nie wyszło mu z ukochaną. Po latach wyznał: "Zbudowała mi dom i zapewniła zrozumienie. Próbowała mi pomóc. Była wkurzona, kiedy nie udało mi się pozbierać. Byłem w niej zakochany, ale najwyraźniej miłość nie wystarczyła".

Po rozstaniu z Robertem Sarah Jessica Parker poznała Matthew Brodericka, z którym jest związana aż do dziś. Para doczekała się trojga dzieci. Z kolei Robert Downey Jr. ożenił się z Deborah Falconer, z którą ma jednego syna. Po rozwodzie aktor związał się z Susan Levin.   

Więcej o: