Powstaje "Kogel-Mogel 5". Fanów nie ucieszyła ta wiadomość. "Zmasakrowanie kultowej serii"

Spekulacje, jakoby prace nad kolejną częścią kultowej komedii "Kogel mogel" były w toku, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz Maciej Zakościelny postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości fanów, publikując w mediach społecznościowych oficjalne potwierdzenie. Kogo zobaczymy na ekranie?

"Kogel-Mogel" to jedna z najbardziej kultowych komedii w polskim kinie. Serię zapoczątkowała produkcja Romana Załuskiego, której premiera odbyła się w 1988 roku. Zachwyt widzów sprawił, że raptem rok później na ekranach pojawiła się kontynuacja zatytułowana "Galimatias, czyli Kogel-Mogel II", robiąc ponownie ogromną furorę.

Zobacz wideo "Kogel Mogel" to film jakby kultowy. Za co ludzie go tak kochają? Za te cytaty!

Ile jest części filmu "Kogel-Mogel"? Dwie ostatnie nie zachwyciły odbiorców

Dwa pierwsze filmy z cyklu spotkały się z pozytywnym odzewem zarówno widzów, jak i krytyków. Po trzech dekadach zrodził się pomysł, by stworzyć kolejną, tym razem jednak współczesną odsłonę serii. W 2019 roku pojawił się "Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3" Kordiana Piwowarskiego, a po kolejnych trzech latach "Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Choć recenzje 3 części były jeszcze względnie dobre, to na czwartej nie zostawiono suchej nitki, mimo że wysokiej frekwencji kinowej. Już wtedy chodziły pogłoski, jakoby miał to być oficjalny koniec serii. Nic bardziej mylnego. 

To już oficjalne! Będzie kolejna odsłona filmu "Kogel-Mogel". Kiedy premiera?

Spekulacje, jakoby myślano o realizacji kolejnej kontynuacji filmu "Kogel-Mogel" pojawiały się już od dłuższego czasu. Kilka dni temu podsyciła je Katarzyna Skrzynecka, publikując na Instagramie zdjęcie oryginalnych butów. We wpisie wyjawiła, że to część charakteryzacji postaci, w którą się wciela.

Jaka filmowa postać będzie chodzić w takich butach? Tym razem w roli głównej. Do jakiej najnowszej fabuły właśnie rozpoczęliśmy zdjęcia od 4 dni?

– dopytywała aktorka. Fani nie mieli wątpliwości, sugerując w licznych komentarzach na planie jakiego filmu aktualnie pracuje.

 
'Kogel Mogel' jak nic
Pasują do Marlenki Wolańskiej
Żona Piotrusia?

– pisali internauci. Choć gwiazda nie zdecydowała się na odpowiedź na żaden z tych komentarzy, to już kilka dni później wątpliwości rozwiał Maciej Zakościelny, który w dwóch ostatnich częściach wcielił się w postać Piotrusia Wolańskiego. Aktor opublikował na profilu na Instagramie zdjęcie z planu, potwierdzając rozpoczęcie zdjęć.

 
Dziś już oficjalnie mogę powiedzieć, że… odpaliliśmy zdjęcia do nowej części 'Kogla-Mogla'. Tęskniłem za moim ekscentrycznym Piotrusiem

– napisał podekscytowany, lecz nie ujawnił żadnych informacji. Potwierdził jednak, że na ekranie zobaczymy u jego boku ponownie Katarzynę Skrzynecką, zdjęcie aktorki pojawiło się bowiem we wpisie.

 

Reakcja fanów była jednak daleka od tego, czego można by się spodziewać. Wielu wyrażało obawy, czy po tak wielu negatywnych recenzjach poprzednich części jest sens realizować kolejne. Inni zaś podkreślali, że fenomen "Kogla-Mogla" przeminął wraz z drugą odsłoną. 

Jakie to jest zmasakrowanie kultowej i śmiesznej serii
Serio? Ile jeszcze można odgrzewać tego samego kotleta? Każda kolejna cześć jest coraz bardziej żenująca
Dlaczego wy to sobie robicie... To jak sadyzm
Każda kolejna cześć to jakiś dramat. Już nie to, co było. Nie bawi, tylko rozczarowuje.
Więcej o: