Widzowie "Va Banque" byli w szoku, gdy usłyszeli to pytanie. Od razu wytknęli błąd producentom

W poniedziałek wyemitowany został pierwszy odcinek nowego sezonu programu "Va Banque". Premiera teleturnieju na antenie TVP2 wzbudziła co prawda emocje widzów, jednak pojawiły się też pewne uwagi odnośnie merytorycznej części show. Konsternacja publiczności dotyczyła konkretnego pytania, w którym ich zdaniem, podano błędną odpowiedź.

Teleturniej "Va Banque" jest polskim odpowiednikiem amerykańskiego formatu o tytule "Jeopardy!", emitowanego na antenie NBC. Pierwszy odcinek programu pojawił się w TVP 2 1 marca 1996 roku. Do 2003 roku nakręconych zostało łącznie siedem sezonów, w tym 566 odcinków. Później "Va Banque" na kilkanaście lat zniknął z anteny, ale w 2019 roku znów znalazł się w ramówce TVP 2.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te pytania wzbudziły kontrowersje widzów

Zgodnie z zapowiedziami producentów, emisja nowego sezonu "Va Banque" rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Fani programu z zaangażowaniem śledzili zmagania uczestników, do momentu, gdy usłyszeli treść jednego z pytań. Dotyczyło ono muzycznego hitu "Désenchantée". "Ta belgijska piosenkarka pop wylansowała przebój "Désenchantée"" — brzmiało pytanie zadane przez Przemysława Babiarza. Problematyczna okazała się odpowiedź, w której zdaniem internautów, wskazano nie tę artystkę, co trzeba.

"Dziś był błąd, ponieważ przebój "Désenchantée" wylansowała Mylen Farmer, a Kate Ryan to cover" - pisali internauci na Facebooku.

Wkrótce potem pojawił się komentarz producentów programu, którzy uzasadnili podaną odpowiedź: "Kate również wylansowała. Kategoria jednak wykluczała Mylen".

Sporo emocji wzbudziło również pytanie z kategorii "w Internecie". Brzmiało ono następująco: „Zamieszcza kontrowersyjne treści w celu zwrócenia na siebie uwagi, jego nazwa wywodzi się z wędkarstwa". Jako poprawną odpowiedź wskazano „trolling". Internauci nie zauważyli jednak żadnego związku z wędkarstwem. "Nie widzę zbyt wielkiego związku między trollem a wędkarstwem" - pisali.

Więcej o: