Nakręcili serial, ale widzowie go nie zobaczą. Disney+ odmówił emisji

Disney+ podjął działania mające na celu zoptymalizowanie budżetu przeznaczonego na nowe produkcje. Oznacza to między innymi rezygnację z zamówionych wcześniej filmów i seriali. Taki los spotkał najnowszą ekranizację wyprodukowaną przez studio Paramount Television.

Disney+ poinformował, że nie zamierza wyemitować "The Spiderwick Chronicles". Produkcja jest adaptacją popularnej serii książek fantasy dla dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ takie sytuacje zdarzają się często wśród serwisów streamingowych, gdyby nie fakt, że twórcy zakończyli już prace nad serialem. Produkcja rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Disney+ uzasadnił swoją decyzję, mówiąc o decyzjach strategicznych medialnego giganta.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Disney+ robi cięcie kosztów. Padło na serial dla dzieci

„Jesteśmy w trakcie przeglądu naszych usług, aby dostosować je do strategicznych zmian w tym nowej selekcji treści...W rezultacie będziemy usuwać niektóre treści z naszych platform streamingowych"- przekazała Christine McCarthy, dyrektor finansowa Disneya. W efekcie tych działań firma zaoszczędzi około 1,5-1,8 mld dolarów.

W lipcu tego roku dyrektor generalny Disneya zapowiedział, że firma może zmniejszyć nakłady finansowe na produkcję seriali i filmów z uniwersum Marvela i "Gwiezdnych Wojen".

O czym jest „The Spiderwick Chronicles"?

Ekranizacja "The Spiderwick Chronicles" jest oprata na serii bestsellerowych książek Tony’ego DiTerlizziego i Holly Black. Serial opowiada historię braci bliźniaków, którzy wraz z siostra przeprowadzają się do posiadłości Spiderwick. Jared i Simon Grace rozpoczynają podróż po alternatywnym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Showrunnerem i producentem wykonawczym serialu jest Aron Eli Coleite. W głównych rolach wystąpili Christian Slater, Jack Dylan Grazer, Lyon Daniels, Noah Cottrell i Joy Bryant.

Więcej o: