Najlepsze thrillery: najmocniejsze thrillery wszech czasów zagwarantują Ci wyborną ucztę filmową!

Zobacz najlepsze thrillery. Filmy z tego gatunku potrafią zaskoczyć, dostarczając widzowi sporą dawkę emocji. Brutalne zbrodnie, sekrety, tajemnicze sprawy do rozwiązania i świetnie sportretowani bohaterowie - to wszystko odnajdziesz w najlepiej zrealizowanych produkcjach w tym gatunku. Przekonaj się, które tytuły warto nadrobić, jeśli jeszcze nie miało okazji się ich obejrzeć, a także sprawdź, jakie nowości możesz dodać do swojej listy produkcji, które chcesz zobaczyć.

Najlepsze thrillery ostatnich lat – sprawdź, co trzeba obejrzeć

Interesują Cię wyłącznie najlepsze filmy? Thriller spełni oczekiwania najbardziej wymagającego widza, dlatego, jeśli szukasz mocy dobrych wrażeń, daj się wciągnąć w najznakomitsze historie kinowe z ostatnich lat. Dobre thrillery z pewnością nie zawiodą.

"Tenet", reż. Christopher Nolan (2020)

Znakomita historia mistrza opowieści – Christophera Nolana. Thriller science fiction, poruszający motyw manipulacji czasoprzestrzenią, zabiera widza w podróż pełną wrażeń. W głównych rolach John David Washington i Robert Pattinson.

'Tenet' - materiał prasowy'Tenet' - materiał prasowy Fot. materiały prasowe HBO

"Diabeł wcielony", reż. Antonio Campos (2020)

Trzymający w napięciu film w reżyserii Antonio Camposa. Akcja tej historii ma miejsce w okresie między II Wojną Światową a konfliktem w Wietnamie. Bohaterem mrocznej opowieści jest Arvin Russell (Tom Holland), starający się ochronić siebie i swoich najbliższych przed złem.

Diabeł wcielony - kadr z filmuDiabeł wcielony - kadr z filmu Materiały promocyjne Netflix

"Źle Się Dzieje W El Royale", reż. Drew Goddard (2018)

Siedmioro bohaterów poznaje się w hotelu El Royale. Każda z tych osób ma swoje mroczne sekrety. W obsadzie filmu: Jeff Bridges, Lewis Pullman, Jon Hamm, Chris Hemsworth, Dakota Johnson.

"Nikt", reż. Ilya Naishuller (20210)

Zwyczajny, przeciętny mężczyzna z nudnym życiem niespodziewanie trafia w wir wydarzeń, kiedy łupem rabusiów staje się bransoletka jego córki. Hutch postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wymierzyć sprawiedliwość.

"Jeden gniewny człowiek", reż. Guy Ritchie (2021)

Thriller pełen akcji z Jasonem Stathamem w roli głównej. Bohaterem tej historii jest H – małomówny twardziel, który dołącza do załogi firmy, zajmującej się transportowaniem wyjątkowo cennych ładunków. W ostatnim czasie kilka konwojów zostaje jednak napadniętych, natomiast ludzie, należący do ochraniających je ekip, zamordowani. Jak tajemniczy H poradzi sobie w pracy w niełatwych warunkach? Mężczyzna będzie musiał odkryć, kto odpowiada za zamieszanie w firmie i co za tym stoi.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

Najlepsze polskie thrillery – te filmy warto poznać          

Najlepsze polskie thrillery? Zobacz, co rodzima kinematografia ma do zaoferowania miłośnikom filmów. Zapoznaj się z tytułami filmów, które świetnie sprawdzą się jako dobra pozycja na wieczorny seans.

"Sala samobójców", reż. Jan Komasa (2011)

Znakomity polski thriller w reżyserii Jana Komasy zaskakuje znakomicie zrealizowaną stroną wizualną. Film przybliża losy nastolatka, Dominika (Jakub Gierszał). Z pozoru zwyczajny chłopak, żyjący wraz z bogatymi rodzicami, nie radzi sobie ze swoimi problemami. Ucieczką od codzienności okazuje się dla niego wirtualna rzeczywistość.

Kadr z filmu 'Sala samobójców'Kadr z filmu 'Sala samobójców' youtube.com/@VUE Movie

"Pokłosie", reż. Władysław Pasikowski (2012)

Franciszek Kalina (w tej roli Ireneusz Czop), wraca do Polski po latach emigracji. Mężczyzna dowiaduje się, że jego brat Józef (Maciej Stuhr) jest w konflikcie z mieszkańcami rodzinnej wsi. Franciszek odkrywa, że cała afera z jego bratem jest związana z mrocznym sekretem z przeszłości.

"Jack Strong", reż. Władysław Pasikowski (2014)

Trzymająca w napięciu opowieść szpiegowska przybliża losy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (w tej roli znakomity Marcin Dorociński).

"Układ zamknięty", reż. Ryszard Bugajski (2013)

Film oparty na autentycznych wydarzeniach. Ryszard Bugajski przybliża historię trzech właścicieli spółki. Mężczyźni wpadają w kłopoty i zostają zatrzymani, a to wszystko przez spisek skorumpowanych urzędników i naczelnika urzędu skarbowego.

"Lincz", reż. Krzysztof Łukaszewicz (2010)

Historia, której scenariusz zainspirowało życie. "Lincz" to opowieść o wstrząsającej zbrodni, która miała miejsce w niewielkiej wsi na Mazurach. Wszczęte zostaje śledztwo, mające na celu ujawnić ukrywane sekrety.

Najlepsze thrillery wszech czasów: lista 10 produkcji, które trzeba zobaczyć       

Najlepsze thrillery psychologiczne to z całą pewnością najciekawsze z produkcji w gatunku kina, który budzi tak wiele emocji wśród widzów. Każdy kinomaniak powinien koniecznie nadrobić pozycje z zaprezentowanej poniżej listy, by poznać prawdziwe klasyki. W najlepszej dziesiątce nie mogło zabraknąć "Milczenia owiec", które ma na swoim koncie aż pięć statuetek Oscara, czy też znakomitej "Psychozy" – jednego z największych dzieł Alfreda Hitchcocka. Sprawdź, co jeszcze trzeba zobaczyć – najmocniejsze thrillery wszech czasów zagwarantują Ci wyborną ucztę filmową!  

  • "Podziemny krąg", reż. David Fincher (1999)
  • "Milczenie owiec", reż. Jonathan Demme (1991)
  • "Siedem", reż. David Fincher (1995)
  • "Incepcja", reż. Christopher Nolan (2010)
  • "Adwokat diabła", reż. Taylor Hackford (1997)
  • "Psychoza", reż. Alfred Hitchcock (1960)
  • "Wyspa tajemnic", reż. Martin Scorsese (2010)
  • "Labirynt", reż. Denis Villeneuve (2013)
  • "Rzeka tajemnic" reż. Clint Eastwood (2003)
  • "Szósty zmysł", reż. M. Night Shyamalan (1999)

Zobacz też: Najlepsze filmy akcji - szukasz trzymających w napięciu historii? Przedstawiamy listę 10 najlepszych produkcji

*W materiale wykorzystano zdjęcia Buena Vista Pictures, Warner Brosa, HBO, Netflixa

Więcej o: