Najlepsza komedia romantyczna potrafi szybko poprawić humor. Jeśli nie masz pomysłu, co obejrzeć na Netflixie, sprawdź, jakie produkcje potrafią rozbawić do łez i cieszą się niezłymi ocenami publiczności.
"Dzień świstaka", reż. Harold Ramis (1993)
Jeden ze starszych filmów, który nadal bawi i wzrusza. Poznaj historię Phila (w tej roli Bill Murray) – mężczyzny po czterdziestce, uchodzącego za mało sympatycznego i zgorzkniałego, który pracuje jako prezenter telewizyjny. Do jego obowiązków należy coroczna wizyta w osadzie, w której witany jest Dzień Świstaka, mający zwiastować zbliżającą się wiosnę. Bohater udaje się tam w towarzystwie pięknej producentki, Rity (Andie MacDowell). Nieoczekiwanie wpada jednak w pętlę czasową. Czy znajdzie sposób, by się z niej wydostać?
"Bridget Jones", reż. Sharon Maguire (2001)
'Dziennik Bridget Jones' kadr z filmu 'Dziennik Bridget Jones' reż. Sharon Maguire / screen youtube.com/Studiocanal Cinema Club
Tytułowa "Bridget Jones" to uwielbiana przez kobiety bohaterka, którą świetnie sportretowała Renée Zellweger. Perypetie trzydziestodwulatki, zakładającej swój intymny dziennik, stanowią ekranizację bestsellerowej powieści autorstwa Helen Fielding. Każdy, kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tą komedią, powinien czym prędzej nadrobić zaległości. U boku Renée Zellweger na ekranie pojawia się również Colin Firth i Hugh Grant.
"Jak stracić chłopaka w 10 dni", reż. Donald Petrie (2003)
Andie Anderson (Kate Hudson) ma napisać artykuł na temat "Jak stracić chłopaka w 10 dni". Tekst ma zawierać opisy rzeczy, którymi kobiety najbardziej drażnią mężczyzn. Aby jednak cały projekt wypadł jak najbardziej realistycznie, bohaterka postanawia rozkochać w sobie Benjamina Barry'ego (Matthew McConaughey), a następnie sprawić, by rzucił ją w przeciągu dziesięciu dni. Mężczyzna, który zajmuje się reklamą, nie jest jednak zainteresowany stałymi związkami i ma opinię podrywacza. Co z tego wyniknie?
Te filmy również mogą Ci się spodobać:
Najlepsze filmy? Komedie romantyczne, które warto wybrać na wieczór, to także propozycje z polskiej kinematografii. Najzabawniejsze, a przy tym pełne wzruszeń opowieści, odnajdziesz w ofercie Netflixa. Przekonaj się, co warto obejrzeć.
"Słaba płeć?", reż. Krzysztof Lang (2015)
Słaba płeć Materiały Monolith Films
Atrakcyjna i wykształcona Zośka (Olga Bołądź), dobrze wie, czego chce od życia. Kobieta zmienia rodzinne miasteczko na warszawską korporację, by podążać za sukcesem. Zamiast luksusów w apartamencie wynajmuje jednak kawalerkę, a w pracy użera się z szefem. Bohaterka wciąż musi udawać kogoś, kim tak naprawdę wcale nie jest. Pewnego dnia zostaje oszukana przez szefa i traci pracę. To wydarzenie wcale jednak jej nie załamuje, a jedynie dodaje jej nowej siły. Zośka postanawia zmienić swoje życie i zdobyć to, na czym tak najbardziej jej zależy.
"Porady na zdrady", reż. Ryszard Zatorski (2017)
Opowieść o dwóch kobietach – porzuconej przez chłopaka Fretce (Anna Dereszowska) i zdradzonej w dniu ślubu Kalinie (Magdalena Lamparska). Bohaterki postanawiają założyć własny biznes i przy okazji pomóc innym kobietom, testując lojalność ich partnerów.
Te polskie komedie też znajdziesz na serwisie Netflix:
Wieczór z przyjaciółkami lub drugą połówką umilą Ci najlepsze komedie romantyczne. Na HBO nie brakuje propozycji, których nigdy nie ma się dość. Nie masz pomysłu, co obejrzeć? Sprawdź listę najciekawszych produkcji – w sam raz na sympatycznie spędzony wieczór.
"Najgorszy człowiek na świecie", reż. Joachim Trier (2021)
Julie (Renate Reinsve) to energiczna kobieta przed trzydziestką, poszukująca życiowej pasji, szczęścia i miłości. Bohaterka zastanawia się, czy powinna trwać u boku Aleksa (Anders Danielsen Lie), zdolnego rysownika, mającego inne niż ona spojrzenie na świat. Podczas imprezy Julie poznaje młodszego od siebie Eivinda (Herbert Nordrum) i zaczyna zastanawiać się, czy to właśnie z nim nie chciałaby budować swojej dalszej przyszłości.
Jeszcze więcej humoru i miłości? Nie przegap tych tytułów:
Zobacz też: Najlepsze dramaty: filmy miłosne i nie tylko. Poznaj tytuły najciekawszych filmów polskich i zagranicznych
* W materiale wykorzystano zdjęcie Monolith Films