Kim jest żona Mirosława Baki? Możecie kojarzyć ją z pierwszej części "Kogla-mogla"

Od ponad trzech dekad "Kogel-mogel" uchodzi za jedną z najpopularniejszych polskich komedii, która stała się przepustką do kariery dla wielu młodych utalentowanych aktorów. Jedną z nich była odtwórczyni roli przyjaciółki Kasi Solskiej ze studiów. Niewielu wie, że to żona znanego artysty. O kim mowa?

"Kogel-mogel" w reżyserii Romana Załuskiego od ponad 35 lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Główną bohaterką komedii jest Kasia Solska (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska), która porzuca narzeczonego tuż przed ślubem i ucieka do Warszawy, by zdobyć wykształcenie. Spotyka na swojej drodze osoby, które okazują jej pomocną dłoń. Jedną z nich jest dziewczyna, którą poznaje właśnie na studiach.

Zobacz wideo Wszystkie części serii „KogelMogel" – skrót historii w 3 minuty

Najlepiej czuje się w teatrze. Rolą w filmie "Kogel-Mogel" zapadła w pamięci widzów

W rolę koleżanki głównej bohaterki w filmie "Kogel-mogel" wcieliła się Joanna Kreft-Baka, absolwentka wrocławskiej filii krakowskiej szkoły teatralnej. Na swoim koncie ma kilka ról zarówno na małym, jak i na dużym ekranie. Wystąpiła w filmach t.j. "Bez grzechu", "Drugi brzeg" czy "Rodzina Kanderów" oraz kilku popularnych serialach, m.in. "Na dobre i na złe" czy "Sąsiedzi".

 

Najwięcej kreacji aktorskich stworzyła jednak na deskach teatrów, na których występuje regularnie od dekad. Była związana z wieloma placówkami w wielu miastach w Polsce, w tym m.in. We Wrocławiu, Gdyni czy Jeleniej Górze. Od 1989 roku występuje w sztukach wystawianych w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 2013 roku otrzymała nawet Nagrodę Prezydenta Miasta za zasługi w dziedzinie kultury.

Joanna Kreft jest żoną znanego aktora. Zaczęli spotykać się na początku studiów

Niewielu wie, że prywatnie Kreft jest żoną popularnego aktora, Mirosława Baki. Para poznała się w 1984 roku podczas egzaminów do szkoły teatralnej. Niemal od razu wpadli sobie w oko. Początkowo byli przyjaciółmi, lecz niedługo po rozpoczęciu studiów postanowili zostać parą. – Wpadliśmy sobie w oko już na egzaminach wstępnych do szkoły. To było w czerwcu. Spotkaliśmy się ponownie w październiku i po dwóch miesiącach już byliśmy parą – wspominała aktorka w wywiadzie dla magazynu "Prestiż". Początki nie były jednak proste. Gdy emocje opadły, nie umieli się dotrzeć. Potrzebowali czasu, by zrozumieć, że są sobie pisani. – Mirek mnie zdobył, ale później poczuł się zbyt pewny siebie i musieliśmy się rozstać – opowiadała. Ostatecznie pokonali kryzys. Na ślubnym kobiercu stanęli po 4 latach znajomości, w 1988 roku. Doczekali się dwóch synów, Łukasza, który jest operatorem filmowym, oraz Jeremiego.

26 lutego 2023 roku Joanna Kreft obchodziła 59. urodziny. Mimo predyspozycji do zrobienia kariery na ekranie wybrała inną drogę. Przekonuje, że jej żywiołem jest teatr. Cieszy się, że właśnie na jego deskach może realizować się artystycznie. – Często się nawet cieszę, że moje życie potoczyło się, jak się potoczyło, czyli nie jestem gwiazdą. Jest nią Mirek i dzięki temu mogę zaszyć się w domowym zaciszu i skupić się tylko na teatrze – opowiadała aktorka w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" w 2021 roku.

Więcej o: