"Barbie" zdetronizowana. Ten film z Denzelem Washingtonem to prawdziwy hit

Trafił do kin w ubiegłym tygodniu, a po zaledwie kilku dniach zajął pierwsze miejsce w rankingu Box Office, tym samym spychając "Barbie" na drugie miejsce w tabeli. Ten film z Denzelem Washingtonem w roli głównej robi furorę w Stanach Zjednoczonych. W ciągu trzech dni zarobił zawrotną kwotę 34,5 miliona dolarów. O jakim tytule mowa?

Ten moment musiał w końcu nadejść — utarg ze sprzedaży biletów "Barbie" zaczął spadać, a wraz z nim zmieniła się pozycja w rankingu Box Office. Film Grety Gerwig wciąż bije rekordy, ale zdążył już odstąpić pierwszego miejsca nowej produkcji z Denzelem Washingtonem. Mowa o filmie "Bez litości 3", którego światowa premiera odbyła się 30 sierpnia. W Polsce produkcja trafiła do kin 1 września.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Barbie" spada w rankingu Box Office

Zainteresowanie najnowszym filmem Richarda Wenka bije na głowę między innymi "Blue Beetle" i "Gran Turismo", choć pierwsza z tych produkcji wbrew pozorom radzi sobie całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę, że "Blue Beetle" pojawił się w kinach już trzy tygodnie temu, utarg w wysokości 7,3 mln dolarów wciąż wydaje się dobrym wynikiem.

W ten weekend tytuł niekwestionowanego lidera przypadł filmowi "Bez litości 3". W ciągu pierwszych trzech dni produkcja zarobiła aż 34,5 mln dolarów. Podobnym zainteresowaniem cieszyły się także poprzednie części filmowej serii. Pierwszy film o byłym agencie CIA zarobił w tym samym czasie 34,1 mln dolarów. Rekordu drugiej części nie udało się jednak pobić, ponieważ w ciągu trzech dni zarobiła ona 36 mln dolarów.

W ciągu ostatniego weekendu "Barbie" zarobił 10,6 mln dolarów, a warto podkreślić, że film trafił do kin już siedem tygodni temu. Produkcja jest obecnie na 13. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Dla porównania "Oppenheimer" uplasował się na 97. pozycji, co i tak jest całkiem dobrym wynikiem.

Więcej o: