Zamiast 1. odcinka pokazali 216. Polscy widzowie oglądali "Modę na sukces" nie po kolei

Od emisji pierwszego odcinka "Mody na sukces" w TVP minęło już 36 lat. Polscy widzowie od razu pokochali tę telenowelę za jej nieprzewidywalność oraz wartką akcję. Niestety, gdy we wrześniu 1994 roku zasiedli przed telewizorami, by obejrzeć 1. odcinek serialu, TVP postanowiło wyemitować 216. Dlaczego?

"Moda na sukces" to najdłuższa telenowela emitowana w historii polskiej telewizji. Łącznie powstało aż 9102. odcinków serialu, jednak nie wszystkie ukazały się w naszym kraju. Istnieje ogromna różnica między liczbą odcinków wyemitowanych w USA w telewizji CBS oraz w Polsce na platformie Red Go. Według szacunków wynosi ona 671. odcinków.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego widzowie nie widzieli 1. odcinka "Mody na sukces"?

Polska premiera "Mody na sukces" nastąpiła 5 września 1994 roku. Serial został jednak nakręcony i wyemitowany dużo wcześniej, bo w Stanach Zjednoczonych widzowie mogli go oglądać już od 23 marca 1987 roku. Co więcej, polska emisja nie była zgodna z chronologią wydarzeń ukazanych w serialu. W dniu premiery widzowie obejrzeli bowiem nie 1. odcinek "Mody na sukces", a 216. Przepaść była ogromna, ponieważ sporą część fabuły po prostu pominięto. TVP usprawiedliwiło decyzję o wyemitowaniu późniejszego odcinka twierdząc, że początkowa fabuła serialu była daleka od panujących wówczas polskich realiów.

Co działo się w 1. odcinku "Mody na sukces"?

W 1. odcinku "Mody na sukces" przedstawiono trzy rodziny: Loganów, Forresterów i Spencerów. Widzowie dowiedzieli się, że Ridge ma romans z Caroline Spencer, którą później poprosił o rękę. Z kolei Brooke, serialowa łamaczka serc, była w związku z policjantem, Dave’em Reedem. Minęło wiele czasu, zanim Brooke wplątała się w romans z Ridge’em, ale tego polskim widzom po prostu nie pokazano.

Więcej o: