"Barbie" już nie tylko w kinach. Za kilka dni trafi do sieci. Gdzie obejrzeć film Gerwig?

"Barbie" była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku. Gdy trafiła na kinowe ekrany, błyskawicznie zrobiła furorę. Teraz czas, by podbiła również świat streamingu. Nowe dzieło Grety Gerwig już niebawem zadebiutuje w sieci.

Nie podlega dyskusji, że "Barbie" Grety Gerwig zrobiła prawdziwą furorę, bijąc frekwencyjne i kasowe rekordy. Tylko w weekend otwarcia produkcja zarobiła ponad 155 mln dolarów w USA i Kanadzie, o pozostałych zakątkach świata nie wspominając. Dla reżyserki taki wynik box office'u to prawdziwe osiągnięcie, ustanowiła bowiem nowy rekord wśród twórczyń filmowych. Czy powtórzy sukces również w świecie streamingu? Przekonamy się o tym już niebawem.

Zobacz wideo Karolina Pisarek o Barbie. "Postrzegam ją całkiem inaczej". Przywołuje przykład Margot Robbie

"Barbie" to prawdziwy hit 2023 roku. O czym opowiada najnowsza produkcja Grety Gerwig?

O tym, że "Barbie" przyciągnie do kin tłumy, było już wiadomo na długo przed premierą. Gdy tylko bilety trafiły do sprzedaży, wyprzedały się w mgnieniu oka, a to zwiastowało nachodzący sukces. Pierwsze pokazy zaowocowały mnóstwem pozytywnych recenzji. Na punkcie przewrotnie feministycznej opowieści oszaleli nie tylko widzowie, ale i krytycy. Fabuła filmu pomiędzy wszechobecnym różem próbuje ukazać prawdziwą wartość i rolę kobiety w społeczeństwie. Jest jednocześnie zabawna i skłaniająca do głębokich refleksji.

 

Na tak spektakularny sukces złożyło się wiele czynników, a znakomicie napisany scenariusz bez wątpienia jest jednym z nich. To owoc współpracy Grety Gerwig z mężem, Noahem Baumbachem, twórcą wybitnej "Historii małżeńskiej". Nie bez znaczenia okazała się również gwiazdorska obsada. W tytułową postać wcieliła się Margot Robbie, a u jej boku na ekranie pojawił się Ryan Gosling w roli Kena. Pozostałych bohaterów wykreowali m.in. Will Farrell, Emma Mackey, Emerald Fennell, Dua Lipa czy Helen Mirren.

"Barbie" wkracza do streamingu. Na jakich platformach będzie dostępna?

Po tak spektakularnym sukcesie było niemal pewne, że prędzej czy później "Barbie" zawędruje również do świata streamingu. Z racji tego, iż została wyprodukowana przez Warner Bros. Discovery, wielu czekało na moment, w którym studio zapowie premierę na platformie HBO Max. Na to trzeba będzie jednak trochę poczekać. Z najnowszych informacji wynika, że stanie się to nie wcześniej niż jesienią 2023 roku. Ale bez obaw, bo inne serwisy już zdążyły zainteresować się tym tematem. Choć kina wciąż zapowiadają kolejne seanse i nic nie zapowiada zmian w tej kwestii, to już 12 września obraz Gerwig dołączy do biblioteki Playera oraz iTunes.

Więcej o: