Powstaje film o Kubie Błaszczykowskim. "To nie tylko opowieść o futbolu". Kiedy premiera?

Ta informacja to nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli piłki nożnej. Amazon Prime ogłosił, że powstanie film dokumentalny o życiu i karierze polskiego piłkarza i byłego kapitana reprezentacji Polski, Jakuba Błaszczykowskiego. Na premierę trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Filmy o znanych na całym świecie sportowcach cieszą się niebywałą popularnością i zainteresowaniem. Przykładem jest, chociażby dokument "Lewandowski. Nieznany", który dołączył do biblioteki Amazon Prime w marcu 2023 i błyskawicznie zrobił wśród widzów furorę. Serwis postanowił kontynuować dobrą passę i już zapowiada najnowszą produkcję o kolejnej legendzie polskiego futbolu, Jakubie Błaszczykowskim.

Zobacz wideo Jerzy Brzęczek i Łukasz Fabiański żegnają Jakuba Błaszczykowskiego

Amazon Prime zrealizuje film o kolejnym polskim piłkarzu. O czym będzie fabuła?

Jakub Błaszczykowski jest dobrze znany fanom piłki nożnej. Był zawodnikiem Wisły Kraków, a także zdobywał bramki w barwach Borussii Dortmund. W 2006 roku dołączył do reprezentacji Polski, a w latach 2010–2014 pełnił również funkcję kapitana drużyny. W lipcu 2023 roku postanowił oficjalnie zakończyć karierę i przejść na sportową emeryturę. Teraz Amazon Prime przeprowadzi widzów przez wszystkie lata jego aktywności, począwszy od trudnych początków na murawie w rodzinnych Truskolasach, przez wszystkie kluby, które reprezentował, aż do decyzji o zakończeniu profesjonalnej przygody z piłką.

Nie zabraknie również wzruszających momentów i szczegółów z jego życia prywatnego, a te, jak powszechnie wiadomo, momentami były dramatyczne. – Wierzę, że moja historia może pomóc młodym ludziom osiągnąć cele i spełnić swoje marzenia. To ze względu na nich zdecydowałem się na ten projekt – powiedział piłkarz. – Chcę, żeby w filmie ludzie zobaczyli mnie takiego, jakiego widzą mnie rodzina i przyjaciele. Człowieka, który potrafi ocenić siebie, ze wszystkimi potknięciami i sukcesami – wyjaśnił.

W filmie o Błaszczykowskim wystąpią jego bliscy. Kiedy premiera?

Podobnie jak w przypadku filmu o Robercie Lewandowskim tym razem również produkcję dla Amazon Prime zrealizuje Papaya Films. Dyrektorem kreatywnym projektu został Kacper Sawicki. – Produkcja dokumentów o wybitnych osobowościach, w tym wypadku sportowcach to niełatwe, ale za to satysfakcjonujące zadanie – mówi, ujawniając, czego widzowie mogą oczekiwać. – To będzie opowieść nie tylko o futbolu, lecz także o ludzkim dążeniu do realizacji marzeń i pokonywaniu przeciwności los – zapowiedział. Co ciekawe, w dokumencie wystąpi nie tylko Jakub Błaszczykowski, ale również jego koledzy z zespołu, a także rodzina i najbliżsi przyjaciele. Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Jan Dybus, z kolei realizację zdjęć powierzono Mariannie Klein oraz Igorowi Połaniewiczowi. Na ten moment nie jest znana dokładna data premiery, lecz jak wynika z zapowiedzi, film pojawi się w bibliotece platformy jeszcze w 2024 roku.

Więcej o: