Horrory na Netflixie: ranking 2023 najstraszniejszych filmów na mocny wieczór grozy

Interesują Cię horrory na Netflixie? Ranking 2023 najciekawszych produkcji zainteresuje każdego fana mrożących krew w żyłach historii. Szukasz najstraszniejszych produkcji? Przekonaj się, które filmy najlepiej sprawdzą się na przerażający wieczór!

Straszne horrory Netflixa: ranking najlepszych filmów grozy

Najstraszniejsze horrory na Netflixie to przede wszystkim cenione przez widzów tytuły, wśród których znajdują się nie tylko hity w gwiazdorskich obsadach. Szukając najlepszych historii na jesienne wieczory, koniecznie zajrzyj na popularną platformę streamingową i przekonaj się, co warto wybrać z bogatej filmoteki. Pamiętaj tylko, by nie oglądać tych historii w samotności! Zapraszamy na przegląd subiektywnego rankingu 2023 najstraszniejszych horrorów.

"Egzorcyzmy Emily Rose", reż. Scott Derrickson (2005)

'Egzorcyzmy Emily Rose''Egzorcyzmy Emily Rose' kadr z filmu 'Egzorcyzmy Emily Rose' reż. Scott Derrickson / screen youtube.com/RottenTomatoesCLASSICTRAILERS

Mrożąca krew w żyłach opowieść o Emily (w tej roli Jennifer Carpenter), która jest głęboko wierzącą katoliczką. Kobieta zostaje jednak wystawiona na prawdziwą próbę, gdy zaczynają dręczyć ją dziwne ataki, które z czasem zaczynają przybierać na sile. Bohaterka decyduje się skorzystać z pomocy księdza Richarda Moore'a (Tom Wilkinson). Mężczyzna ma odprawić egzorcyzmy, by uwolnić Emily od jej problemu. W czasie rytuałów młoda kobieta umiera, a ksiądz zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci.

"Ciche miejsce", reż. John Krasinski (2018)

''Ciche Miejsce'' (2018) John Krasinski''Ciche Miejsce'' (2018) John Krasinski Screen YouTube.com / kinopodbaranami

Trzymająca w napięciu opowieść o rodzinie Abbotów, którzy muszą zmierzyć się z całkiem nową sytuacją. Rodzice wraz z dwójką dzieci starają się przetrwać w świecie, zaatakowanym przez pochodzące z kosmosu bestie, które łatwo zwabić dźwiękiem. Czy uda im się znaleźć sposób na powstrzymanie niebezpieczeństwa?

"Zbaw nas ode złego", reż. Scott Derrickson (2014)

Zbaw nas ode złego (Deliver Us from Evil), reż. Scott DerricksonZbaw nas ode złego (Deliver Us from Evil), reż. Scott Derrickson Fot. Andrew Schwartz / Courtesy of Sony Pictures Entertainment / materiały prasowe

Historia nowojorskiego policjanta, borykającego się z własnymi problemami. Mężczyzna musi rozpocząć śledztwo w sprawie nietypowych i trudnych do wyjaśnienia zbrodni. Pomaga mu w tym ksiądz, zajmujący się egzorcyzmami. Mężczyźni muszą znaleźć sposób, by powstrzymać siły nieczyste, które terroryzują mieszkańców ich miasta.

Pozostałe obrazy grozy, które musisz obejrzeć na Netfliksie:

 • "Dracula", reż. Francis Ford Coppola (1992)
 • "Resident Evil", reż. Paul W.S. Anderson (2002)
 • "World War Z", reż. Marc Forster (2013)
 • "Blair Witch Project", reż. Daniel Myrick i Eduardo Sánchez (1999)
 • "Oko", reż. David Moreau i Xavier Palud (2008)
 • "30 dni mroku", reż. David Slade (2007)
 • "Nie słuchaj ich", reż. Angel Gómez Hernández (2020)
Zobacz wideo Popkultura odc. 160

Horrory - Netflix i ranking 2023: nowości z ostatnich lat

Nowe horrory na Netflixie, warte obejrzenia, to także najciekawsze polskie lub hiszpańskie filmowe nowości. Które produkcje z ostatnich lat warto zobaczyć? Jeśli szukasz przerażających historii, idealnych na wieczór z horrorem, weź pod uwagę tytuły wymienione poniżej.

"Zjawiska", reż. Carlos Therón (2023)

Jedną z najnowszych propozycji na straszliwy wieczór, jest film "Zjawiska". To opowieść o trzech kobietach, zajmujących się badaniem zjawisk paranormalnych. Bohaterki zostają postawione w trudnej sytuacji, kiedy znika lider ich grupy, ojciec Girón.

"Ostatnia wieczerza", reż. Bartosz M. Kowalski (2022)

Kadr z filmu 'Ostatnia wieczerza'Kadr z filmu 'Ostatnia wieczerza' Materiały promocyjne Netflix

Polski horror z 2022 roku przybliża historię milicjanta, Marka. Mężczyzna trafia do odciętego od świata klasztoru, w którym prowadzona jest klinika dla opętanych. Bohater postanawia podszywać się pod duchownego, by dotrzeć do informacji, mających pomóc rozwikłać sprawę zaginięć pensjonariuszy. Już wkrótce przekonuje się, że z tajemniczego klasztoru nie można się wydostać.

Te horrory również warto wybrać na straszliwy seans filmowy:

 • "Powrót klątwy", reż. Kevin Ko (2022)
 • "Telefon pana Harrigana", reż. John Lee Hancock (2022)
 • "Wybieraj albo umieraj", reż. Toby Meakins (2022)
 • "Klub miłośników kryminałów", reż. Carlos Alonso Ojea (2023)
 • "Tin i Tina", reż. Rubin Stein (2023)

Zobacz też: Najlepsze seriale - co oglądać na Netflixie, HBO lub Amazonie? Najlepsze seriale na początek jesieni

* W materiale wykorzystano zdjęcia Sony Pictures Entertainment, Netflixa

Więcej o: