Producentka "Barbie" pracuje nad filmową adaptacją kultowego serialu

"Napisała: morderstwo", amerykański dramat kryminalny z lat 80. i 90., doczeka się nowej filmowej adaptacji. Za produkcję będzie odpowiedzialna Amy Pascal, producentka tegorocznego hitu "Barbie" i serii o "Spider-Manie". Co jeszcze wiadomo na temat filmu?

Jak podaje "Variety", prace nad adaptacją "Napisała: morderstwo" rozpoczęły się jeszcze przed strajkiem w Hollywood. Scenarzystki Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo podpisały wówczas umowę z Universal Pictures. Zdecydowały jednak o zawieszeniu pracy nad scenariuszem do czasu zawarcia porozumienia między gildią scenarzystów a AMPTP. Producentką filmu jest Amy Pascal, która była odpowiedzialna między innymi za powstanie "Barbie" i "Małych kobietek".

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W listopadzie do polskich kin trafi najnowszy film scenarzystek Lauren Schuker Blum i Rebeki Angelo pod tytułem "Inwestorzy amatorzy". Produkcja opowiada o "WallStreetBets", grupie użytkowników Reddita, którym udało się zwiększenia wartości akcji sieci sklepów oferujących między innymi sprzęt elektroniczny.

"Napisała: morderstwo" jednym z najpopularniejszych seriali lat 80. i 90.

Serial "Napisała: morderstwo" był emitowany na antenie CBS w latach 1984 - 1996. Później powstały jeszcze trzy filmy pełnometrażowe. Główną bohaterką serialu jest Jessika Fletcher (w tej roli Angela Lansbury), pisarka kryminałów mieszkająca w małym miasteczku Cabot Cove. Pewnego dnia postanawia zaangażować się w rozwiązywanie kryminalnych zagadek.

Wcielająca się w główną rolę Angela Lansbury, była 12-krotnie nominowana do Emmy za swoją serialową kreację. Za grę w "Napisała: morderstwo" otrzymała również cztery Złote Globy. Scenariusz do oryginalnego serialu napisali Peter S. Fischer, Richard Levinson i William Link.

Więcej o: