"Freestyle" trafił na Netfliksa. Film o gangsterach powalczy o Złotego Lwa na Festiwalu w Gdyni

13-tego września w serwisie Netflix pojawił się "Freestyle" Macieja Bochniaka. Premierowe pokazy odbędą się również na Festiwalu w Gdyni, gdzie produkcja wraz z innymi mocnymi tytułami powalczy o Złotego Lwa. Czego możemy spodziewać się po nowym filmie Netfliksa?

"Freestyle" to najnowszy film Macieja Bochniaka, reżysera odpowiedzialnego między innymi za takie produkcje jak "Belfer" czy "Szadź". Scenariusz do nowego filmu o raperach przygotował wraz ze Sławomirem Mateją. W roli Diega, rapera i gangstera, wystąpił Maciej Musiałowski.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Film Netfliksa na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Najnowszy film Macieja Bochniaka został nominowany do Złotego Lwa wraz z 16 innymi tytułami. Konkurencja jest naprawdę spora, ponieważ w kolejce po główną nagrodę ustawili się też "Chłopi", "Imago", "Święty" i "Raport Pileckiego". "Freestyle" to także jedyny film Netfliksa, który w tym roku będzie wyświetlany na Festiwalu w Gdyni.

O czym opowiada "Freestyle"?

Choć tytuł i ujęcia ukazane w zwiastunie mogą być mocno mylące, "Freestyle" w gruncie rzeczy nie jest filmem o muzyce. Fabuła opowiada historię Diega, początkującego rapera, blisko związanego z gangsterskim półświatkiem. Chłopak nagrywa pierwsze utwory w profesjonalnym studiu, oczywiście do czasu, gdy jego kolega wdaje się w konflikt z właścicielem lokalu. Diego postanawia więc samemu zdobyć pieniądze na nagranie płyty. W tym celu zatrudnia się u lokalnych baronów jako diler narkotykowy. Nie jest jednak uczciwy w swoich działaniach, o czym szybko dowiadują się jego przełożeni. Diego musi ratować życie sobie oraz kochance o imieniu Miki (Nel Kaczmarek).

 

Zobacz też: Aerosmith zawiesił trasę koncertową. Pogorszył się stan zdrowia jednego z członków zespołu

Więcej o: