Na Netfliksie pojawi się kolejny hit HBO. Na platformę trafi 7. sezonów

Nie od dziś wiadomo, że Netflix chętnie przejmuje hitowe produkcje od konkurencji. Streamingowy gigant ma już w swojej bibliotece kilka bijących rekordy popularności tytułów, a niebawem do kolekcji dołączy kolejny serialowy przebój. Tym razem będzie to "Czysta krew" wyprodukowana przez HBO. Kiedy pojawi się na platformie?

Warner Bros. Discovery znalazł nowe źródło oszczędności. Od pewnego czasu studio decyduje się na sprzedaż praw do kilku swoich hitowych produkcji, uzyskując tym samym fundusze na realizacje nowych pomysłów. Tym sposobem Netflix wzbogacił się już o 10-odcinkową "Kompanię Braci" czy "Pacyfik", a teraz do kolekcji dołącza kolejny popularny serial sprzed lat.

Zobacz wideo "Informacja zwrotna" - serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka [ZWIASTUN]

Netflix przejmuje "Czystą krew" od HBO. Kiedy premiera?

1 października 2023 roku do biblioteki Netfliksa dołączy serial "Czysta krew" stworzony przez Alana Balla, zdobywcę Oscara za "American Beauty". Główną bohaterką historii, opartej na motywach bestsellerowej powieści autorstwa Charlaine Harris, jest Sookie Stackhouse. Młoda kelnerka posiada niezwykłe umiejętności, potrafi bowiem czytać ludzkie myśli. Z tego powodu chętnie spędza czas w towarzystwie wampirów, są bowiem odporni na jej dar.

Wkrótce ulega urokowi 173-letniego krwiopijcy, który również zaczyna darzyć ją sympatia. Ich relacja szybko przeistacza się w związek, lecz osoby w ich otoczeniu są tej relacji kategorycznie przeciwni. Sytuacja nabiera niespodziewanego zwrotu, gdy w miasteczku w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać kobiety.

 

Ostatni odcinek trafił do emisji 9 lat temu. "Czysta krew" wciąż ma rzesze fanów

Przejęcie "Czystej krwi" od HBO przez Netfliksa dla wielu może być zaskoczeniem, w końcu premiera serialu miała miejsce we wrześniu 2008 roku, a od emisji ostatniego odcinka minęło już ponad 9 lat. Statystyki pokazują jednak, że historia, w której ludzie koegzystują z wampirami wbrew uprzedzeniom, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Jak wynika z zapowiedzi, serwis udostępni od razu wszystkie 7. sezonów, a więc łącznie 80. odcinków.

Więcej o: