"Oppenheimer" przebije "Barbie"? W rankingu box office jest w ścisłej czołówce

Póki co "Barbie" uznawana jest za najbardziej dochodową produkcję 2023 roku, ale miejsce lidera w rankingu wcale nie przesądza o jej ostatecznym sukcesie. Konkurencja rośnie w siłę z dnia na dzień, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że "Oppenheimer" przyniesie większy zysk, niż początkowo zakładano. Tymczasem produkcja Christophera Nolana zarobiła już 912,5 miliona dolarów i wciąż pnie się w górę w rankingu box office.

"Oppenheimer" jest jedną z trzech produkcji, które królują w rankingu box office. Na pierwszy miejscu jest oczywiście "Barbie". Kinowy hit Grety Gerwig zarobił dotychczas 1,4 biliona dolarów. W ciągu ostatniego weekendu (15-17 września), dochód z filmu wyniósł 4 miliony dolarów, co nadal jest bardzo dobrym wynikiem, zważywszy na to, że premiera "Barbie" nastąpiła już prawie dwa miesiące temu. Wyżej w rankingu znajdują się wyłącznie nowe produkcje, na przykład "Bez litości 3", "Duchy w Wenecji" czy "Zakonnica 2".

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

"Oppenheimer" na pierwszym miejscu rankingu box office? 

Aby dostać się na szczyt rankingu najbardziej dochodowych filmów, "Oppenheimer" musiałby również przebić inną bardzo kasową produkcję, czyli "The Super Mario Bros. Movie". Dotychczas zarobiła ona 1,3 biliona dolarów i stanowi największą konkurencję dla "Barbie". "The Super Mario Bros. Movie" zrobił furorę w Europie, w tym również w Polsce, gdzie zarobił ponad 6 milionów dolarów.

Najbardziej dochodowe filmy Christophera Nolana

Mimo dotychczasowego sukcesu "Oppenheimer" nie jest najbardziej dochodową produkcją Christophera Nolana. Lepszy wynik finansowy osiągnęły dwa tytuły: "Mroczny Rycerz" i "Mroczny Rycerz Powstaje". Obie produkcje zarobiły ponad miliard dolarów. "Oppenheimer" miał nieco trudniejsze zadanie, zważywszy na to, że film ten ma wyższą kategorię wiekową, co z kolei częściowo ogranicza zyski w box office. Do tej pory produkcji Christophera Nolana udało się pokonać "Bohemian Rhapsody" z 2018 roku. Film zarobił wówczas 910,8 mln dolarów. 

Więcej o: